Антоніна Долгополюк, керівник студії експериментів «Еврика»: весела наука по франшизі!

Антоніна Долгополюк, керівник студії експериментів «Еврика»: весела наука по франшизі!

Антоніна Долгополюк, керівник студії експериментів «Еврика»: весела наука по франшизі!

15.05.2019

Антоніна Долгополюк, керівник студії експериментів і відкриттів «Еврика», почала розвивати свій бізнес по франшизі. В інтерв'ю Антоніна розповіла, хто може бути її потенційним франчайзі і де шукати клієнтів.

photo5388888938397149918.jpg

Історія «Еврики» стартувала в 2012 році, коли збіглися два фактора. По-перше, син Антоніни боявся аніматорів, не тільки Діда Мороза, а й, наприклад, синьоволосу Мальвіну. А ще нашу співрозмовницю перестала радувати офісна робота і хотілося почати свою справу.

«Я в інтернеті побачила, як проводять наукове шоу в Москві, і подумала: "Круто, синові сподобається". А, дозрівши, відразу почала діяти: перші кроки в цьому напрямку зробила в перші 72 години після прийняття рішення, щоб це не залишилося тільки ідеєю в моїй голові», – згадує вона.

Зараз у студії 16 програм, десятки хімічних і фізичних дослідів, в тому числі приготування черв'яків і лизунів, і тисячі захоплених відгуків дітей і дорослих.

До речі, для останніх є спеціальні шоу з розчиненням муляжу людини за мотивами популярного серіалу Breaking bаd.

Антоніна завжди готова запропонувати щось новеньке навіть клієнтам, які замовляють її експерименти чотири роки поспіль.

potter (134 of 154).JPG

- Ваш бізнес відноситься до трендового напрямку edutainment  ігрове навчання. Як ви запускали «Еврика»?

- Насамперед склала календарний план: за три місяці сформувати перші п'ять програм, розробити логотип, запустити сайт, замовити та отримати реквізит. Через два місяці в моєму плані значився пошук першого ведучого.

Відразу розуміла, що не вестиму шоу: я інтроверт і робота на публіку – не моє. Звичайно, допускала, що мені доведеться вийти на заміну, але поки нічого такого не відбувалося. На перший етап запуску пішло п'ять тисяч доларів.

- Ви розглядали варіант покупки франшизи?

- Так, в червні 2012 року вивчала варіант придбання франшизи у москвичів, але не тягнула її з фінансів, і хотіла зберегти свободу. Я прораховувала варіанти співпраці, але подальші події показали, що я зробила правильно.

- Як наймали ведучих?

- Я думала, що це буде найскладніший аспект, а виявилося, навпаки. Відразу почала шукати артистів, а не хіміків. Дала оголошення і здивувалася кількості резюме. Тоді я ще поєднувала «Еврика» з роботою в офісі, і у мене не було часу зустрічатися з кандидатами. Я склала анкету на 56 питань: про освіту, страхи, книги і плани на майбутнє і т.д. Хотілося по максимуму підібрати своїх по духу людей.

Перший підбір виявився вдалим – я знайшла трьох осіб. А дівчина, яка надіслала першу резюме, працює до цих пір. Зараз у нас вісім ведучих.

51249710_1190536067776668_2370032768626196480_n.jpg

- Чи складно було домовитися про проведення першого шоу?

- Перше свято ми в ресторані до дня святого Миколая, а перед Новим Роком їздили в дитячий будинок. Я раніше займалася страхуванням і у мене були виходи на корпоративних клієнтів. Першу оплачену програму ми провели для дітей співробітників корпорації.

І потім до травня у нас була перерва. Коли я переглядаю перші відео, то бачу, як ми виросли і відточили майстерність. Я розсилала презентації по торговим центрам, школам, дитячим центрам та івент-агенцій. Першим вистрілив торговий центр «Караван», де ми два роки проводили шоу.

У січні 2014 го я кинула офіс і повноцінно зайнялася проектом.

Все вийшло: зараз у нас 20 шоу в місяць. У минулому році проводили свято для 300 дітей одночасно. Був в нашій практиці і день народження, де демонстрували експерименти тільки одному імениннику.

У нас є клієнти, які замовляють програми чотири роки поспіль. І той, хто довірив перший корпоратив  – щорічно просить «Еврика» провести новорічну програму.

- У чому унікальність вашого шоу?

- Кожен експеримент можна по-різному подати і буде цікаво брати участь і чотирирічці, і його батькам. Для дорослих у нас є шоу за мотивами серіалу Breaking bаd.

- Які найпопулярніші програми?

- Всього у нас близько 150 експериментів, 16 основних програм. «Один день в Хогвортсі» – в числі самих затребуваних: тут експерименти, схожі на фокуси і чарівництво: діти вирощують великі дерева і силою думки керують предметами, а ще роблять туман в Забороненому лісі. Якраз моя дитина захопився книгами про Гаррі Поттера, і я розуміла, що ця програма вистрілить.

Наша принципова позиція – ми не перевдягаємося в костюми казкових героїв – максимум можемо накинути мантію. Паша завжди Паша, Камілла завжди Камілла. Ми – не аніматори, а старші друзі дітей. 

- Яка програма найдешевша, а яка найдорожча?

- У нас є міні-лабораторія з простенькими експериментами – вона коштує 1600, якщо беруть участь до п'яти діток, а якщо більше учасників, то виїжджають двоє ведучих і тоді програма обійдеться в 2400 гривень.

Дорогими можна назвати двогодинні програми Їх ціна стартує від 5200 гривень.

- Чи є сезонність у вашому бізнесі?

- Так, у вересні багато їздимо: діти ще не налаштовані на навчання і шоу експериментів і відкриттів допомагає плавно увійти в процес. Крім того, літні дні народження відзначають на початку осені. Аншлаг перед Новим роком, а також в травні-червні, коли школа вже закінчилася, а море ще не почалося.

- Як ви прийшли до створення франшизи?

- Ідея продавати франшизу була у мене ще на стадії запуску. Я розуміла, що це наступний етап розвитку бізнесу. Планую продавати франшизу не тільки в Україні, а й за кордоном

Спілкуюся зі своїми друзями, які живуть за кордоном і розумію, що у них немає подібних форматів наукових шоу. Коли хочуть щось пояснити дитині, його ведуть до Музею науки.

Першу консультацію по франшизі я отримала ще в 2013 році, але остаточне рішення дозріло після навчання в Першій школі франчайзингу в Franchise Group, куди я йшла з питанням чи можна з «Еврики» зробити франшизу. Я дуже задоволена школою – вона по поличках розклала всю інформацію.

0012.JPG

- Намалюйте портрет потенційного франчайзі.

- Захоплений людина з палаючими очима. Це може бути, як директор дитячого центру, так і жінка після декрету, яка шукає перспективний бізнес, щоб поєднувати з Мамською роботою. Або, наприклад, чоловік готовий інвестувати гроші в бізнес дружини, якій хочеться реалізації, але вона не готова працювати 24 години на добу.

Головна моя вимога: підтримувати нашу планку і не халтурити. Я, як мама, водила сина на багато свят і бачила різні ситуації: як аніматори дозволяли собі загравати один з одним під час свята, відволікалися на телефон або зітхали, поглядаючи на годинник. Франчайзі повинен розуміти, що дрібниць у нашому бізнесі не буває.

- У чому конкурентна перевага вашої франшизи?

- Це невеликий проект, який крім бізнесу приносить ще й задоволення. Ми пропонуємо навчання, підтримку, оновлення програм. У нашому франчайзинговому пакеті вже готова методологічна база, сценарій по кожній програмі з підводками, і навіть карта збору реквізиту.

Покупець отримає систему обліку, де прописані всі бізнес-процеси, база клієнтів. Ціна франшизи від 5 до 13 тисяч євро, в залежності від міста та країни, плюс інвестиції на старті близько 15 тисяч євро.

Я допоможу найняти і навчити людей. За час нашої роботи у нас накопичилися свої «фішки», які приходять тільки з досвідом.

Також у нас прописані всі потенційні ризики по кожному експерименту і алгоритм дій (наприклад, якщо впала і розбилася колба) У нас немає вогню і рідкого азоту, щоб мінімізувати можливість непередбачених ситуацій. Ми завжди вважаємо за краще безпеку видовищності і беремо харизмою.

- Як будуть в майбутньому змінюватися ваші програми?

- Одна з ідей – зробити програму з упором на еко. Зараз ця тема актуальна і кілька індивідуальних програм ми в цій тематиці вже робили.

- Уже думали, де ви і «Еврика» будете через п'ять років?

- Я планую збирати своїх франчайзі в Києві або за кордоном на щорічну зустріч. Ми будемо разом радіти успіхам, ділитися досвідом і тестувати новинки.
Франшиза «Еврика»: https://is.gd/d1mGVe

Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу