Черга на купівлю бізнесу, як досягти подібного ?

Черга на купівлю бізнесу, як досягти подібного ?

Черга на купівлю бізнесу, як досягти подібного ?

12.12.2017
Ні один геніальний бренд не міг би існувати, якби за ним не стояло геніальної людини, яка дарує йому свою енергію, вважає Мирослава Козачук

1454579962_4.jpg

Всі знають: починати новий бізнес в умовах складної економічної ситуації – непросто. Особливо – коли це ваш перший бізнес, і тим більше, коли досвіду в управлінні власною справою ви не мали. Але часом це не така вже й велика проблема, як здається на перший погляд,


Якщо у невелике місто заходить класний бренд, він точно стане у кращій локації, яка тільки може там бути”
c_t.jpg
На думку Мирослави Козачук, коли в будь-якому регіоні України купують франшизу і відкривають кафе, це в так чи інакше позитивно впливає на мешканців міста.
Франчайзинг - це шанс дати зрозуміти регіонам, що вони живі і що вони розвиваються


З точки зору клієнта, якщо це кафе гарне і якісне, воно стає місцем, куди приходять і тусуються. Такі місця формують смаки, привчають гостя до того, що послуги надаються якісно. Для самого бізнесмена це – створення робочих місць. І чим більше таких закладів, тим вища інвестиційна привабливість регіону. Це шанс дати зрозуміти регіонам, що вони живі і що вони розвиваються.


У регіонах із цим декілька видів проблем. По-перше, ті, хто купує франшизу, не завжди розуміє сутність самого франчайзингу. Хтось, наприклад, вважає: “Я купив готову бізнес-модель і заплатив за неї кілька доларів, і тепер все запрацює”. Насправді ж франшиза – це успішна бізнес-модель, яку ти купуєш, але займатись нею маєш самостійно. Це щоденна важка робота

“Культура ведення бізнесу – це те, що можна “вирости”. Для цього є професійні майданчики, форуми, де люди обмінюються досвідом. Це поступово приносить у регіони певний прогрес”, - констатує Мирослава Козачук.
Снимок экрана 2017-12-12 в 14.53.06.png
За її словами, ведення такого бізнесу у великих обласних центрах і в невеликих містах багато в чому відрізняється і має свою специфіку.

 Один із “плюсів” ведення бізнесу по франшизі у регіонах – це те, що в невеличкому місті значно простіше знайти гарну локацію. “Для великих міст пошук гарної і вигідної локації може справді бути великою проблемою. Кращі точки можуть бути вже зайняті. Дехто думає: “От якби Хрещатик або Майдан були більшими за площею, то там можна було б вмістити, відповідно, більше закладів”. Але Майдан є таким, яким він є. В регіонах із цим простіше. Якщо у невелике місто заходить якийсь класний бренд, то він точно стане у найкращій локації, яка тільки може там бути”, - каже Мирослава Козачук.

Снимок экрана 2017-10-25 в 10.07.22.png

"Навіть найбільш класну в країні франшизу можна вбити, якщо не займатись нею постійно"

Після купівлі франшизи і запуску бізнесу у себе в місті підприємці в регіонах іноді допускають певні помилки.
 
По-перше, це не дуже серйозне відношення до самої франшизи, повна впевненість у тому що франчезер має зробити абсолютно все, і навіть щодня контролювати його персонал.

По-друге, це небажання відповідати всім прописаним заздалегідь стандартам.

Також – не дуже високе розуміння франчайзингу загалом. Бо недостатньо просто назбирати гроші і купити готову бізнес-модель.

Якщо говорити про гроші, то Україна надзвичайно багата країна. Більшість із тих, хто до нас приходить по франшизу, гроші має. Але навіть найбільш класну в країні франшизу можна вбити, якщо не займатись нею постійно. Як ви управляєте цим бізнесом на місцях, як його розкручуєте – залежить вже тільки від вас. Навіть якщо ви купили досвід, який інша компанія здобувала протягом 20 років.
Франшиза – це успішна бізнес-модель, яку ти купуєш, але займатись нею маєш самостійно. Це щоденна важка робота

 Не секрет, що розвивати власний бренд або вести придбану франшизу в Україні складніше, ніж, скажімо, в ЄС або США. До нас приїхали виступити іноземні спікери.
У цьому бізнесі їм було простіше з трьох причин:
- Вони проходили етапи свого становлення у розвинених країнах.
- Вони розвивалися там, де давно вкорінена ділова етика бізнесу і є культура його ведення.
- Вони мають на це гроші, якщо не свої, то під дуже низький відсоток кредитування.


Україна жодного з цих фактів поки немає і на жаль, не є привабливою для інвестицій, але ми теж над цим працюємо. Зокрема, скоро запустимо програму кредитування такого виду бізнесу з одним із українських банків. І навіть той факт, що ми привезли на Franchithink п’ять міжнародних спікерів зі штатів, з Європи, говорить про те, що Україна їм цікава
19989297_1193933324043897_8687496058978743440_n.jpg
Мирослава радить підприємцям із регіонів максимально часто бувати на профільних заходи – семінарах, форумах, майстер-класах.

24130079_1594043573994489_2586456040425416689_o.jpg

“Наш проект “Перша школа франчайнизгу” вже випустив 120 власників бізнесу. Це крок за кроком формує у українців розуміння, що бізнес – це не тільки про гроші, а й про прозорі відносини, про свого партнера.


Це завжди саме про дві сторони, жоден  геніальний бренд не міг би існувати, якби за ним не стояло геніальної людини, яка дарує йому свою енергію" Власникам франшизи постійно треба працювати над брендом.

Це загальновідомо: спочатку інвестуються гроші у те, щоб створити по-справжньому якісний продукт. Якщо ти створив щось дійсно унікальне – за ним стоятиме черга. Все має бути продумане до найменших деталей. Ти як власник бізнесу всі стандарти юридично захищаєш, фінансово рахуєш, дизайном оформлюєш. Має бути пророблена кропітка робота.

13227163_845033778933855_3550466470673487002_n.jpg


Ти як власник франшизи всі стандарти юридично захищаєш, фінансово рахуєш, дизайном оформлюєш.Жоден  геніальний бренд не міг би існувати, якби за ним не стояло геніальної людини, яка дарує йому свою енергію. І, звісно, потрібна хороша команду управляючих. Тому що всі бренди збудували люди. Ні один бренд не збудувався ось так, “із повітря”.

 За кожним успішним брендом завжди стоїть одна людина, а з нею - група людей, яка щодня виконує величезний, просто колосальний об’єм роботи.


Франчайзинг – це як одружитися або вийти заміж!  Адже це пошук ідеального партнера. Все має бути ідеально підібрано: за цінностями, за різними спільними речами, які символізують любов до своєї справи. Не може будь-хто, хто має гроші, розвивати такий вид бізнесу. Ну і власне ті, хто має гроші, мають працювати так, щоб справа приносила задоволення і радість.

 Звісно, при відкритті власної справи у багатьох є страхи, є побоювання – вийде чи ні. Але всі ці страхи - лише у нас в голові.І всі кордони – теж у нашій голові.

 За недавній період ми вивели на закордонні ринки 12 українських брендів. Вони прекрасно працюють в інших країнах. Деякі з них у певних країнах навіть є лідерами свого сегменту. Більше того: частина з них пішли в одну країну, а потім відкрилися відразу в чотирьох. Тому – все залежить саме від нас.

Снимок экрана 2017-12-12 в 14.52.51.pngПовний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/ukr/zhizn/-esli-sozdal-deystvitelno-unikalnoe-etim-1512998303.html Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу