Чи вийде ІКЕА в Україну, і як це може вплинути на ринок рітейлу?

Чи вийде ІКЕА в Україну, і як це може вплинути на ринок рітейлу?

Чи вийде ІКЕА в Україну, і як це може вплинути на ринок рітейлу?

10.07.2018

Ще одна спроба IKEA

Шведська мережа товарів для дому IKEA зайде в Україну до кінця 2018 року. (Про це Delo.ua повідомило джерело, знайоме з ситуацією).

"З IKEA така історія. Компанія дуже обережна після всіх історій в Україні ... Вони дуже обережно ставляться до публічних заяв ... IKEA буде заходити в" лайт "варіанті ... Можливо до кінця року перший (магазин в Україні) буде. Це оптимістичний варіант", - повідомило джерело.

За словами джерела, є два варіанти заходу на український ринок.

"Або йти за старою схемою, шукати землю, будувати великий торговий центр і чекати 2-3 роки ... Або заходити на ринок з великою орендою торгових площ, великим онлайн-магазином і великим складом ... Такий формат вже почали тестувати у себе, це працює. І такий варіант дозволить компанії набагато швидше зайти в Україну ", - розповіло джерело.

91e2643e82b24f77bc813a0d55c033d2.jpg

Перші плани про вихід шведського гіганта на український ринок були озвучені ще в 2005 році. Компанія збиралася побудувати під Києвом торгово-розважальний центр. Для побудови ТЦ потрібно було пожертвувати 70 га лісу, розташованого неподалік від автомагістралі Київ - Бориспіль. IKEA мала намір вкласти близько $ 1 млрд в торгові центри по всій Україні. Київський центр оцінювали в $ 300 млн. Його загальна площа повинна була скласти 150 тис. Кв. м. Крім Києва подібні центри повинні були побудувати в Дніпрі, Харкові, Донецьку та Одесі.

У 2007 році Київська міська адміністрація відмовилася виділяти IKEA ділянку в 55 га під будівництво торгового центру.

"Ми давно моніторимо ринок, і якби був інший прийнятний варіант, ми б не впиралися", - відповіли представники шведської сторони. Київська влада запропонувала шведам землю на території Київського танково-ремонтного заводу в Дарницькому районі, але вони відмовилися. Тоді ж з'явилася інформація, що IKEA може вийти на український ринок у Львові, але не склалося. Шведи навіть зустрічалися з мером Андрієм Садовим.

Знову заговорили про вихід IKEA в 2009 році. Закінчити перший ТЦ планували в 2011 році. Під забудову IKEA придбала земельну ділянку в Одеській області площею 64 гектари.

У 2010 році, розчарувавшись в українській владі, шведський гігант продав свої активи в Україні - два деревопереробних заводи та меблеву фабрику. Активи у Міжигір'ї купила данська лісопереробна компанія DDS. Два інших підприємства викупила румунська Plimat. За його словами, IKEA може стати орендарем торгово-розважального центру "Південний" в Голосіївському районі Києва.

29 травня 2017 року голова правління ЗАТ "Мандарин Плаза" Олександр Черницький заявив, що IKEA планує вийти на український ринок найближчим часом.

ikea-2018-catalogue-online.jpg

Якщо ж, в цей раз IKEA вийде на ринок України, то як це вплине на український ринок рітейлу?

На думку, партнера шведського проекту Develop Your Business (DYB), Ігоря Гута, рітейлерам варто не тільки радіти приходу IKEA в Україні, а й готуватися до глобальних потрясінь. І ось чому:

1. IKEA це криголам. Вона зламає старий консервативний ринок своєї галузі. І це не тільки меблі. Асортимент ІКЕА закриває практично всі потреби в домашньому інтер'єрі в цілому. А останнім часом доступна навіть послуга за індивідуальним дизайном. У той же час ІКЕА створить нові ринки В2В для відповідальних і інноваційних постачальників. Але виключно за її правилами.

2. Конкурувати з ІКЕА неможливо. Вона кращий в світі приклад концепції Affordable Excellence. Жодна українська компанія не здатна дати одночасно прогресивний дизайн, високу якість і ціну ІКЕА. Не кажучи про інші сервіси. Чи не здатна ні технологічно, ні через особливості культури. Ефективне поєднання таких речей як дизайн і функціональність практично не присутня в нашому ментальному полі. Турботу про навколишнє середовище або екологічності ми все ще ігноруємо. В одному «центрі демократичного дизайну» в ІКЕА зайнято 1500 осіб! Щорічно вони розробляють до 2000 нових товарів і 10 колекцій limited edition з запрошеними дизайнерами.

При цьому з IKEA можна співпрацювати. Якщо зможете бути відповідними. А ще зберігати дисципліну, якість і обсяг в тривалому періоді. Але, на жаль, більшість у нас спринтери.

21-ikea-lede.w710.h473.jpg

3. Звичайно, в першу чергу удар приймуть великі міста. На щастя для тих, хто хоче жити по-старому, Україна - країна малих міст. Туди IKEA в найближчі роки не дотягнеться. Плюс населення не дуже мобільне, плюс традиційні смаки. Ну і звичайно, преміум-сегмент (або вже ніша?) Залишиться теж поза конкуренцією з гігантом.

4. IKEA активно поширює свою експансію в онлайн. При цьому розуміючи, що «люди все одно хочуть посидіти на дивані, перш ніж його купити», прагне до центру великих міст. На зустрічі з DYB в Стокгольмі в цьому році нам розповідали про новий формат. Це щось на зразок «міні IKEA» і сервісний центр прямо в центрі міста. Такий же в Копенгагені. Якщо експеримент буде вдалим (а в їхньому випадку точно буде), підуть і вглиб, і вшир, і в паралельний світ.

5. Криголам IKEA торкнеться не тільки свою галузь. Його ефект як роботодавця запустить хвилі по всьому океану (для розуміння - у великому магазині IKEA працює приблизно стільки ж людей, як у всій мережі BROCARD).

Вона принесе європейську культуру і стандарти у відносини роботодавця і працівника. Філософія IKEA така, що начальник - не наглядач. Це наставник, який завжди підставить плече, виконає завдання до кінця, якщо не справляється підлеглий. Ще IKEA працює як біржа праці. Ви можете купувати годинник, дні - все залежить від кваліфікації і бажання (тепер будуть бігти не в Польщу, а в IKEA).

1517770035_ingvar_kamprad-e1440255658354.jpg

Нагадаємо, що IKEA - транснаціональна корпорація, одна з найбільших в світі торговельних мереж з продажу меблів і товарів для дому. Повне найменування - IKEA International Group. Заснована в Швеції, штаб-квартира знаходиться в місті Лейдені, Нідерланди.

Власниками IKEA Group є INGKA Holding B.V. і підконтрольні йому структури. IKEA Group є найбільшим в світі рітейлером товарів для будинку з 361 магазином в 29 країнах світу. З 2016 фінансовому році магазини IKEA Group відвідали 783 млн людей.

Джерела: 

https://rau.ua/news/igor-gut-kak-prihod-ikea/

https://delo.ua/business/stalo-izvestno-kogda-ikea-mozhet-otkryt-magazin-v-ukraine-339482/

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу