Чому закриваються франчайзингові об"єкти ( історія Salateira)?

Чому закриваються франчайзингові об"єкти ( історія Salateira)?

Чому закриваються франчайзингові об"єкти ( історія Salateira)?

09.02.2018

У серпні 2016 року одна з найвідоміших українських мереж “здорового fast-food” – Salateira – вийшла на міжнародний ринок. Перше кафе компанії почало працювати в Об’єднаних Арабських Еміратах – в Дубай. Тоді один з співзасновників Salateira Євген Рубан був сповнений оптимізму, і впевнений в успіху проекту. Більш того: точку в Дубай він планував використовувати як плацдарм для подальшої експансії в арабські країни і відкриття нових ресторанів за принципом франчайзингу. Але вже в лютому 2018-го бізнесмен повідомив про закриття торгової точки. “Бай-бай Салатейра Дубай! Півтора року – як за 10 років. Ніколи не займайтеся тим, що вам не до душі”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

За півтора року з моменту відкриття проект так і не вийшов на точку беззбитковості. Не в тому місці

Ми відкривалися в бізнес-центрі з розрахунком на те, що це буде базова точка і надалі їжа для інших ресторанів буде готуватися там. Таким чином ми розраховували заощадити на співробітниках, приміщеннях і обладнанні майбутніх об’єктів.

У нас була можливість відкрити об’єкт в Dubai Mall, куди були потрібні інвестиції на 40% менші, ніж в першу точку. Там пропонували невелике приміщення на фуд-корті площею 60 кв. м. Цього достатньо, щоб поставити вітрину, урізаний варіант кухні та обладнати місце зберігання продуктів на 2-3 доби.

Але інвестор був занадто нетерплячий і хотів швидкого повернення інвестицій. До того ж ми розійшлися з Олександром Савіловим, що теж вплинуло на бажання партнера інвестувати далі . Я пропонував інвестувати в цей проект і Salateira Україна, але вони відмовилися, хоча потенційно це був успішний об’єкт.

Було очевидно, що точка в Business Central Towers буде збиткова, якщо не розвивати проект далі. А сам розвивати бренд, вийшовши з українського і міжнародного проектів, я не хотів.

Більше інформації https://rau.ua/uk/novyni/evgenj-ruban-salateira/Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу