Інтерв'ю зі співзасновником Львівської майстерні пряників «Юрашки»

Інтерв'ю зі співзасновником Львівської майстерні пряників «Юрашки»

Інтерв'ю зі співзасновником Львівської майстерні пряників «Юрашки»

Інтерв'ю зі співзасновником Львівської майстерні пряників «Юрашки»

21.03.2017

«Починати потрібно з ідеї, а потім запасатися терпінням і крок за кроком вибудовувати свій бізнес» - про початок бізнесу за франчайзингом розповів нам Ілля Верхоляк – співзасновник Львівської майстерні пряників «Юрашки».

- Пане Ілля, скажіть, будь ласка, з чого починався Ваш бізнес і чому вирішили стати на шлях франчайзингу? 

- Все почалося з продажу пряників на різдвяному ярмарку у Львові. Коли ми побачили, що продукт подобається і дорослим, і дітям ми вирішили відкрити невеличкий заклад у центрі міста, де продавали пряники і проводили майстер–класи для дітей. Коли зацікавленість і попит почали зростати ми зрозуміли, що хочемо розвиватися далі. Ми хотіли масштабувати наш бізнес і приносити позитивні емоції не тільки у Львові, а по Україні і за кордоном. Франчайзинг - це єдиний метод і спосіб для такого розвитку. Та на початку у нас не було ніякої практики в цьому і ми звичайно звернулися до Franchise Group за допомогою. 

- А що ж було далі, після знайомства з Franchise Group? 

 - Ми отримали велику допомогу. Нам не потрібно було більше «ламати стіни головою» самим. Команда Franchise Group надала нам консультацію, після якої в нас усе розклалося «по поличкам» (посміхається). З нами поділилися певним досвідом, зовсім іншим баченням, ніж ми собі це уявляли на самому початку і надали сильну підтримку.   

- І Ви почали продавати франшизу? Скільки точок вже відкрито? 

- Ми відкриті у Львові і у Києві. Повноцінної франшизи поки що нема, бо для мене, як для власника цього проекту, який для мене як дитина, дуже важливий мій потенційний франчайзі. Я дуже перебірливий(посміхається). Іноді трапляється, що я відмовляю людям які не розділяють моїх поглядів щодо мого проекту. 

 - Я так розумію, що у Вас є особливі критерії по яким Ви обираєте своїх франчайзі, а які саме? 

- Розумієте, «Юрашки» - це дуже емоційний та душевний проект. Ми продаємо щастя, усмішку, емоції. Цим треба жити і це потрібно любити. Це точно не є той формат бізнесу, та і в принципі немає такого бізнесу взагалі, де купив готовий бізнес, став збоку і дивишся. Основне, щоб у франчайзі було першим бажання дарувати тепло і радість людям, дітям, а потім вже прибуток. 

- Ілля, скажіть, чому Ви вирішили відкрити другу точку саме в Києві? Просто через те, що це столиця? 

 - Ні. Насправді ми робили дослідження і воно показало, що серед наших клієнтів найбільше було киян, тому ми вирішили відкритися в невеликому форматі в Києві. 

- А в якому місті плануєте наступне відкриття? 

- Ми би хотіли в першу чергу зайти у міста мільйонники, бо нинішній формат «Юрашки» не підходить  до міст з населенням менше 300 тис.чоловік. Плануємо відкритися ще в таких містах як Одеса, Харків, Дніпро… це на 2017 рік.:)

- На Вашу думку, з чого потрібно починати франчайзинг свого бізнесу? 

- Продаж своєї франшизи - це дуже відповідальне рішення для власника. Я вважаю, що перш ніж продавати свою франшизу треба дуже добре проаналізувати свій бізнес і відповісти на питання: «Чи ми готові до цього?». Це велика відповідальність перед своїми партнерами. Необхідно проаналізувати повністю всю свою бізнес структуру зсередини, менеджмент, бухгалтерію, маркетинг тощо. І тільки після детального аналізу можна починати масштабувати свій бізнес. 

- Ілля, як Ви вважаєте, чи буде франчайзинг надалі розвиватись і від чого це буде залежати? 

- По-перше, скажу, що франчайзинг дійсно буде й надалі розвиватися та ринок франшиз буде зростати з кожним роком. Основне, що повинні робити люди задля його розвитку - це принаймні зрозуміти, що нічого не буває дуже швидко, на все свій час. Не вийде так: вкласти гроші, купити успішний бізнес і через півроку-рік отримувати великі прибутки. Починати потрібно з ідеї, а потім запасатися терпінням і крок за кроком вибудовувати свій бізнес. Кожна продана франшиза, кожний відкритий франчайзинговий бізнес – нова ступінь в розвитку франчайзингової галузі України.

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу