Історія побудови франчайзингу всесвітньо відомого бренду - «McDonald's»

Історія побудови франчайзингу всесвітньо відомого бренду - «McDonald's»

Історія побудови франчайзингу всесвітньо відомого бренду - «McDonald's»

Історія побудови франчайзингу всесвітньо відомого бренду - «McDonald's»

03.05.2017

Весна - значимий період в історії світового франчайзингу, а саме місяць квітень. Чому? - запитаєте ви. Саме 15 квітня 1955 року був відкритий перший ресторан «McDonald’s» по франшизі. Не дивлячись на те, що батьком світового франчайзингу прийнято вважати засновника всесвітньо відомої компанії «Singer Sewing machine company» Іссака Зінгер, проте, при згадці слів «франчайзинг» або «франшиза» перша асоціація, яка виникає в думках багатьох - це «McDonald's». Та спочатку даний бренд не планувалося розвивати по франчайзингу ... 

У 40-их роках 20 століття брати Мак і Дік Мак Дональд відкрили невеликий ресторан стандартного типу в місті Сан Бернардіно (штат Каліфорнія). Ресторан приносив братам стабільний дохід, чого їм було цілком достатньо. Однак незабаром таких ресторанів було досить багато, і дохід братів почав знижуватися. Щоб утриматися на плаву, братам необхідно було додати унікальності своєму бренду, а також скоротити витрати на амортизаційні відрахування, тим самим зробивши свій продукт більш доступним для кінцевого споживача. 

Вони ввели систему самообслуговування, зменшили асортимент пропонованих страв, переробили кухню під масове обслуговування. Це дозволило значно знизити ціни на гамбургери. Така система викликала великий наплив відвідувачів. Кухня працювала за принципом конвеєра, а в меню було тільки 10 найменувань: гамбургер, чізбургер, три види безалкогольних напоїв, молоко, кава, пиріжки, чіпси і картопля фрі. Незабаром дохід братів перевищив 350 тисяч доларів на рік. Господарям цього було достатньо і вони зовсім не думали про те, щоб розширити свій бізнес за межі штату. 

Мак і Дік Мак Дональди в своєму ресторані для приготування коктейлів використовували мультиміксери, при чому не один, як було в більшості ресторанів, а вісім. Постачальником цих агрегатів був Рей Крок - людина, з підприємницькою жилкою, який в той момент був на грані провалу.
Побачивши нововведення в ресторані братів, його відвідала ідея розширення цього бізнесу і відкриття точок у всіх штатах через створення та продаж франшиз. Брати були не проти розширення, але не хотіли самі цим займатися, тому найняли Крока для розвитку франчайзингу. У 1955 році Рей відкрив свій перший ресторан «McDonald’s» в містечку Дес-Плейнз (штат Іллінойс) і організував франчайзингову компанію «Макдоналдс Систем, Інк», яка в майбутньому продавала франшизи ресторанам по 950 доларів за франшизу на 20 років. А вже в 1961 році Рей Крок викупив компанію у братів МакДональд за 2.7 млн. доларів. Під чітким керівництвом підприємливого Рея в 1965 році в США працювало понад 700 ресторанів «McDonald’s»

«McDonald's Corporation» випустила акції по 22,5 долара за штуку, а через кілька тижнів їх вартість зросла до 44 доларів. У 1966 році акції «McDonald’s»  котирувалися на біржі в Нью-Йорку, що було нечувано в історії «фастфудів». 

Уже в 1967 року було відкрито перший «McDonald’s»  за межами США, в Канаді, а через кілька років і до цього дня бренд «McDonald’s» відомий по всьому світу. Незважаючи на зростаючу конкуренцію в сфері фаст-фудів, «McDonald’s» зайняв свою особливу нішу і черги на касах в будь-якому місті не зменшуються з часом. 

Історія «McDonald’s»  - гарний приклад того, що мати хорошу ідею - це добре, але не достатньо для того, щоб досягти успіху і визнання. Дуже важливо мати ту саму підприємницьку жилку як у Крока і, звичайно, бути наполегливим і не зупинятися на шляху досягнення успіху!

Джерело інформації 

https://historybrands.jimdo.com/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%8B/mcdonald-s/

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу