Історія створення всесвітньо відомої компанії IKEA

Історія створення всесвітньо відомої компанії IKEA

Історія створення всесвітньо відомої компанії IKEA

Історія створення всесвітньо відомої компанії IKEA

16.05.2017

У світі багато успішних компаній, про які ми знаємо, та ніколи не цікавились як відбувалося їх становлення, з якими проблемами стикалися власники та як їх вирішували. Історії становлення успішних світових компаній – найкраще джерело натхнення для всіх, навіть тих, хто лише замислюється над створенням власного бізнесу. Сьогодні пропонуємо вам історію всесвітньо відомої успішної мережі з продажу меблів і інших необхідних товарів для будинку – IKEA

Інгвар Кампрад – власник компанії IKEA, заснував компанію коли йому було лише 17 років. Назва компанії склалася з ініціалів молодого творця і перших букв ферми, на якій він зростав. Ingvar Kamprad (ініціали юного підприємця) + Elmtaryd Agunnaryd (назва ферми і найближчого села Південної Швеціі) = IKEA

Інгвара вважали найуспішнішим бізнесменом. Його багатомільярдні статки вивели Кампрада в число найбагатших людей в світі. Чимало зусиль йому було потрібно, для того, щоб з талановитого підприємця стати мільярдером і розкрутити свій бізнес. На щастя, Друга світова війна не торкнулася Швеції, а значить, Інгвару можна було і далі розвивати свій бізнес. 

Асортимент, який продавав 17-річний підприємець, розширювався з кожним днем. На прилавку можна було побачити не тільки канцелярію, але і жіночу білизну та інші дрібниці. Тільки в 1948 році Інгвар Кампрад загорівся ідеєю про продаж меблів. Правда, він хотів торгувати тими меблями, які б могли дозволити собі люди без великого фінансового достатку. Як тільки ідея була обдумана, підприємець став співпрацювати з дрібними виробниками, які виробляли меблі по його замовленню. Ця подія послужила ще одним нищівним успіхом. Всього через кілька років Інгвар Кампрад купив завод, де продовжив виготовляти меблі. У цьому ж, 1951 році, надрукували перший каталог IKEA з продукцією. 

Можна було навіть не сумніватися в тому, що своєю недорогою продукцією Кампрад стане першим конкурентом для всіх меблевих магазинів. Так і вийшло, тому інші шведські виробники умовили компанії по лісопереробці, не надавати свої послуги ІКЕA. Але і після цього Інгвар не опустив руки. Навпаки, він став закуповувати всі необхідні матеріали в Польщі. Так він ще більше скоротив свої витрати. Ще однією ідеєю стало спрощення складання меблів і їх доставка. Споживачі стали ще частіше здійснювати покупки в IKEA, адже ціни тепер стали ще доступнішими. 

В кінці 1950 року в країні починають з'являтися магазини IKEA. Крім доступних цін тут можна було знайти все, що було потрібно, а також випити кави. Магазини були дуже великими за розмірами, тому їх мали за межами міста (як в американській компанії Cash & Carry). Інгвар Кампрад все частіше замислювався про те, щоб вивести свою компанію на міжнародний ринок і до кінця 1960 року магазини IKEA з'явилися по всій Європі. 

Сьогодні компанія вважається великою корпорацією по роздрібній торгівлі. У каталогах продукції, яких, до речі, вже більше сотні тисяч, величезна кількість товарів на будь-який смак і гаманець. 

Джерела інформації:
https://sdg-trade.com/market/stati/istoriya-uspekha-kompanii-roznichnoj-prodazhi-mebeli-ikea

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу