Історія успіху бренду, який став одним з символів Америки - Starbucks

Історія успіху бренду, який став одним з символів Америки - Starbucks

Історія успіху бренду, який став одним з символів Америки - Starbucks

Історія успіху бренду, який став одним з символів Америки - Starbucks

27.06.2017

Багаторічна історія компанії Starbucks — це шлях від маленького магазинчика до величезної бізнес-імперії, відомої сьогодні на весь світ. З чого все починалося, перші кроки, перші перемоги, секрети успіху, все це, та багато іншого читайте у нашому матеріалі нижче! Натхнення вам! 

Як все починалося… 

Троє друзів, яких об’єднувала любов до кави — письменник Гордон Боукер, вчителі історії та англійської мови Зів Зігана і Джеррі Болдуін, загорілися ідеєю створити спільну справу. І навіть те, що скромних заощаджень простих вчителів і письменника для цієї затії було недостатньо, тому довелося взяти кредит, їх не зупинило. 

В березні 1971 року в Сіетлі з’явився невеликий магазинчик, де продавалась високоякісна кава в зернах власного обсмаження. Так відкрилася перша і довгий час єдина в місті кав’ярня. Своїм нечисленним покупцям господарі із задоволенням розповідали про каву, прищеплюючи любов до цього напою. 

Оскільки творці Starbucks — люди творчі, не дивно, що ім’я, яке отримала компанія, пов’язане з героєм роману Германа Мелвілла «Білий кит» або «Мобі Дік». Старпома на судні, що ганялося за білим китом, звали Старбака. 

Перший логотип компанії — двохвоста русалка, змальована із старовинної гравюри 16 століття і оточена назвою магазину, означав, що кава привозиться в Starbucks здалеку. Правда, голі груди і голий пупок сирени сприймалася неоднозначно. З одного боку, вона і повинна була бути спокусливою, як і сам напій, а з іншого, не у всіх такий вигляд викликав приємні почуття. Правда, логотип кілька разів змінювався, а разом з ним змінювалася й русалка. 

Успіх Starbucks — багато в чому заслуга Говарда Шульца. Людина зі сторони, якого найняли власники, щоб він допоміг їм розвивати компанію, так як самі вже не справлялися з назрілими труднощами, у підсумку став її власником. Під керівництвом цього талановитого бізнесмена мережа кав’ярень Starbucks завоювала весь світ.

Коли Говард Шульц побував в Мілані, він побачив відомі італійські кав'ярні і в його голові з'явилася ідея продавати готову каву в чашках, яка не знайшла підтримки у засновників компанії. Вони вважали, що при такому підході їх магазин втратить свою суть, і відверне споживачів від головного. Вони були людьми з традиціями. І вважали, що справжня кава повинна бути приготована вдома.

Шульц залишив Starbucks і заснував свою власну кав'ярню II Gionale. Вона відкрила свої двері в 1985 році. А вже через два роки Шульц викуповує Starbucks у засновників за 4 мільйони доларів і перейменовує свою компанію (зробити такий хід Шульцю порадив засновник Microsoft Білл Гейтс, який був одним з перших інвесторів Starbucks).

Нові кав'ярні почали відкриватися не тільки на території США, але і на інших континентах. При цьому близько 30% всіх кав'ярень компанії на сьогоднішній день є її власністю. Решта поширюються по франчайзингу.

Мрією Шульца на початку шляху Starbucks було встановити кав'ярню у кожному штаті. Так, щоб Starbucks була на кожному розі. Крім того, Говард Шульц хотів, щоб його мережа кав'ярень не просто продавала каву, але мала ще й чарівну атмосферу. Бізнесмен планував зробити Starbucks третім місцем для людей. Місцем між будинком і роботою. І йому це вдалося.

Одна з головних заслуг Говарда, що сприяла успіху Starbucks - це те, що він привніс в компанію стандартизацію. У будь-якій кав'ярні присутній однаковий асортимент основних товарів. У якій країні ви б не були - завжди зможете випити свою улюблену каву. Звичайно, Starbucks представляє і спеціальні продукти, створені відповідно національним традиціям.

У кафе постійно грає музика. При цьому існує центральний сервер, який відтворює одну і ту ж мелодію по всій мережі Starbucks. Це означає, що та композиція, яку ви чуєте зараз в Нью-Йорці, грає в дану хвилину і в Сіетлі. Така організація дала змогу Говарду Шульцу підписати угоду з іншою іконою американського бізнесу - компанією Apple. Будь-який користувач комунікатора iPhone або iPod Touch може, прийшовши в Starbucks, моментально придбати через iTunes Store ту композицію, що грає в дану хвилину. 

Хороші стосунки з клієнтами і співробітниками - один з головних пріоритетів відомої кав'ярні. У 2008 році компанія запустила сайт ідей для Starbucks. Будь-яка людина, співробітник компанії, або клієнт може поділитися своєю ідеєю щодо поліпшення кав'ярень. Кожна ідея буде розглянута, а найпопулярніші - реалізовані. 

Джерело https://msb.aval.ua/news/?id=24190

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу