KFC: як створювалась одна з найбільших франчайзингових мереж світу

KFC: як створювалась одна з найбільших франчайзингових мереж світу

KFC: як створювалась одна з найбільших франчайзингових мереж світу

KFC: як створювалась одна з найбільших франчайзингових мереж світу

06.06.2017

Що найважливіше для досягнення успіху у власному бізнесі? Хтось скаже бажання, хтось - ідея, а хтось - інвестиції ... Все це, безсумнівно, важливо, але історія Гарланда Девіда Сандерса - засновника мережі ресторанів швидкого харчування Kentucky Fried Chicken (KFC), доводить, що найголовніше в досяненні цілі - це наполегливість.

Полковник Сандерс першим перетворив обсмажування курчат в багатомільйонний бізнес в 1952 році. Його фірмовим рецептом є шматки смаженої в клярі курки, приправленою сумішшю ароматичних трав і спецій. Його стилізований портрет традиційно зображується на всіх ресторанах його мережі і на фірмових упаковках. На ділі, Сандерс ніколи не був армійським офіцером. Звання «полковника» - це почесний титул, що присуджується щорічно губернатором штату за видатні заслуги в суспільному житті штату.

Він закінчив всього шість класів, а своїх перших курей посмажив ще в шість років. Власний ресторанчик він відкрив тільки в 47 років, і його смажені курчата стали кулінарним символом штату Кентуккі.

Роки летіли в приємних клопотах, і Сандерс вже розраховував на спокійну старість, коли життя йому піднесло неприємний сюрприз. На самому початку 1950-х років було добудовано нове 75-е федеральне шосе з північних штатів до Флориди, яке пройшло в стороні від Корбина. Розпочатий 20 років тому потік клієнтів вичерпався відразу. Сандерс борсався ще рік, але в 1952 році йому вже не вистачало грошей, щоб утримувати ресторан, і його довелося пустити з молотка, щоб розплатитися з кредиторами. У 62 роки Сандерс знову залишився без роботи, будинку і грошей. Єдине, на що він міг розраховувати, була державна пенсія по старості - $ 105 в місяць.

До честі Гарлана, він сприйняв цю катастрофу як можливість відчути себе молодше на 22 роки, повернувшись до свого колишнього життя перекоти-поля. Він почав об'їжджати кафе і ресторани: спочатку ближні, потім забирався все далі і далі від будинку. З собою він возив мішечок зі своєю магічною приправою і улюблену скороварку. Прийшовши в ресторан, Сандерс просив дозволу за 15 хвилин приготувати на очах власника "Кентуккійського курчати", а потім пропонував включити цю курятину в меню, обіцяючи безперебійні поставки своєї суміші зі спецій. Натомість, він просив 5 центів з кожного проданого "Кентуккійського курчати". Ніяких договорів Сандерс не підписував - угода скріплювалися рукостисканням. Свого першого партнера Сандерс знайшов тільки в Солт-Лейк-Сіті. Ним став власник ресторану Піт Харман.

А Гарлан продовжував завзятістю об'їжджати все нові і нові ресторани. В цей час його дружина залишалася вдома, щоб готувати приправу і розсилати її по партнерським ресторанам. "Клавдія приймала замовлення, упаковувала приправу в невеликі мішки і відправляла їх замовникам на нічному поїзді", - розповідає Сандерс. До кінця 1950-х років "Кентуккійськими смаженими курчатами" торгували вже більше 200 закусочних в США і Канаді. "Спочатку бізнес йшов мляво, але з часом справа стала оживати…» - говорив Сандерс.

Які ноу-хау Сандерс пропонував своїм франчайзі

1. Особлива приправа з 11-и трав і спецій для маринування курки.

2. Технологія приготування курятини в скороварці - час готовності скоротився з 30 до 15 хвилин.

Однак побудований Сандерсом бізнес мав і суттєвий недолік - він спирався на самого Гарлана, якому було вже за 70. Полковник особисто продавав франшизи, займався маркетингом мережі і навіть намагався перевірити кожен мішок зі спеціями. Спадкоємці професійно займатися курятиною не хотіли. Загалом, коли Сандерсу в 1964 році запропонували продати бізнес Kentucky Fried Chicken ( "Кентуккийский смажені курчата"), він погодився.

Покупцями став пул інвесторів на чолі з Джоном Брауном-молодшим, майбутнім губернатором Кентуккі. За всю компанію цілком вони заплатили Гарлану в лютому 1964 року $ 2 млн. На той момент фірма мала більше 600 франшиз в США і Канаді. Сандерс також залишився публічним представником компанії з окладом $ 250 тис. На рік.

У 84 роки він видав свою автобіографію під назвою "Life as I have known it has been finger licking good" ( "Життя, як я дізнався, ретельно облизує пальці"). Виконавши цей священний обов'язок будь-якого успішного американця перед суспільством, він спокійно, як і мріяв все життя, прожив ще шість років, віддаючись безневинним задоволенням, наприклад майстерно граючи в гольф. Єдине, що отруювало його життя, були нинішні "Кентуккійскі смажені курчата". "У компанії всі занадто захопилися комерцією і готують з курчат чортзна з чого", - заявив він якось в інтерв'ю. Втім, для душі у нього залишався власний ресторан Claudia Sanders 'Dinner House (право на своє ім'я в назві він продав разом з бізнесом), де він завжди особисто стежив за технологією приготування курей.

Зараз ресторани KFC відкриті в багатьох містах світу.

П'ять кроків до мільйона

1. Фермер, кондуктор трамваю, рядовий американської армії, помічник коваля, кочегар локомотиву, практикант юридичних курсів у суді, страховий агент, вантажник меблів, капітан порому, продавець автомобільних шин і автослюсар.

2. У 40 років життя тільки починається: Сандерс вирішив працювати на себе і відкрив власну автомайстерню ... в якій найкраще продавалися смажені кури.

3. У 47 років пішов на поводу у клієнтів і відкрив власний ресторан.

4. У 62 роки полковник Сандерс розорився в пух і прах, коли нове державне шосе пройшло осторонь від його закладу.

5. Ще раз зібравшись, пенсіонер Сандерс почав продавати франшизу на технологію приготування свого смаженого курчати. І став-таки мільйонером в 70 років.

Джерело інформації http://nearyou.ru/0other/14bchiken.html

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу