Хачапурі роблять касу: франшиза One Gogi завойовує Україну

Хачапурі роблять касу: франшиза One Gogi завойовує Україну

Хачапурі роблять касу: франшиза One Gogi завойовує Україну

01.07.2019

Мережа грузинських ресторанів One Gogi відкрила перший франчайзинговий ресторан всього через дев'ять місяців після запуску власного ресторану. Олександр Коротков, творець франшизи розповів, чому тренд грузинської кухні тільки починає завойовувати регіони і за якими маркерами вибирає партнера.

IMG_4791.jpg

– Існує правило: масштабуватися по франчайзингу ресторан в ідеалі може мінімум через рік. Як у вас вийшло відкрити перший франчайзинговий об'єкт вже через дев'ять місяців?

– У нас велика мережа різних ресторанів в Дніпропетровську і Запоріжжі. Коли відкрили грузинський ресторан, відразу вирішили розвивати його по франчайзингу. Наші одеські партнери знали, хто ми, і ризикнули з нами підписати угоду. Вийшло, що ми паралельно розвивали власний ресторан і відкривали першу франчайзингову точку.

– Як ви вважаєте тренд грузинської кухні ще актуальний для України?

– Звичайно, мода на грузинську кухню – довгограюча. Може, в столиці і складається враження, що ніша заповнена, але в регіонах – неоране поле. До того ж, грузинська кухня ближче людям старшого віку, на відміну, наприклад, від паназіатської, тому в наших закладах багато гостей старшого покоління і сімей.

– Чим відрізняється ваш заклад?

– У нас дуже демократичні ціни і коротке меню, складене відомим грузинським шеф-кухарем Мірабо Гіунашвілі. Гість може отримати хінкалі через 10 хвилин після замовлення, а хачапурі – через 20. Всі страви є в наявності, вони максимально свіжі. Середній чек –в районі 150 гривень.

IMG_4717.jpg

– Які позиції найпопулярніші?

– Хінкалі і хачапурі – їх замовляє кожен другий гість. З барного меню найпопулярніші позиції –це грузинське вино і звичайно ж настоянки власного виробництва.

 Чи є у партнерів зацікавленість у відкритті нових об'єктів?

– Зараз ми в стадії відкриття франчайзингового ресторану в Харкові, потенційні франчайзі шукають локації в Києві, ми шукаємо місце в Дніпрі. Кілька партнерів зараз на стадії переговорів.

 Як ви просуваєте франшизу One Gogi?

– Беремо участь у виставках, співпрацюємо зі спеціалізованими ресурсами – розміщуємося на Franchisе Group, запускаємо контекстну рекламу, таргетуючти на всю Україну.

– Розкажіть про одеський ресторан – чи складно витримати конкуренцію в головному курортному місті України?

– Непросто: існує велика різниця між туристичним і не туристичним сезоном. Взимку наш франчайзі бореться за кожного гостя. Влітку кількість клієнтів збільшується в два рази і потрібно працювати на максимум. Ми розташовані в двох кварталах від вулиці Дерибасівська. В радіусі 500 метрів працює чотири ресторани, прямо навпроти One Gogi функціонує грузинський заклад в такій же ціновій категорії.

А ще в Одесі дуже поширена практика, коли конкуренти надсилають перевірки.

– Що найважливіше при відкритті ресторану по франшизі?

– Наша компанія займається ресторанним бізнесом з 2011 року. Скажу відразу: я не з кожним партнером підпишу договір, адже шукаю не тільки заробіток. Ресторан для наших партнерів – не може бути побічним бізнесом, куди людина не приїжджає місяцями. В такому випадку заклад буде повільно вмирати і псувати загальний імідж мережі. Франчайзі повинен бути заряджений і горіти ідеєю.

IMG_4764 — копия.jpg

– Наприклад, раз в день їсти в своєму ресторані?

– Не обов'язково, але раз в день добре б цікавитися, що відбувається. Мої маркери вибору партнера: близькість по духу, зацікавленість в ідеї, наявність фінансів, готовність дотримуватися стандартів – партнер повинен, наприклад, купувати якісні та свіжі продукти, а не намагатися заощадити на них.

А ще зарядженість – якщо я дзвоню людині, а вона мені обіцяє передзвонити тижнями, то і вести бізнес вона буде так само.

– Які у вас вимоги до локації?

–  Знайти хорошу локацію – складно. Ми можемо півроку-рік їздити на перегляди, але, в підсумку, відкриємося в потрібному місці. В ідеалі – центр міста, в містах-мільйонниках – можливі спальні райони, зараз вивчаємо торгові центри. Ресторан комфортно розміститься в приміщенні від 130 кв. м.

–  Чи співпрацюєте ви зі службами доставки?

–  Один з проектів, яким я займався раніше, –  служба доставки, тому добре розбираюся в організації цього процесу. У перспективі ми хочемо наростити кількість закладів в мережі до 10–20, щоб було цікаво відкрити для них доставку.

Франшиза One Gogi:  https://is.gd/X6RXkS 

Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise
Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу