«Хінкальня» - це бізнес з інвестиціями від $30 000

«Хінкальня» - це бізнес з інвестиціями від $30 000

«Хінкальня» - це бізнес з інвестиціями від $30 000

«Хінкальня» - це бізнес з інвестиціями від $30 000

20.05.2016

- Пане Вадиме, Ви не схожі на грузина :) Чому вирішили відкрити грузинський ресторан – маєте грузинське коріння чи пристрасть до грузинської кухні? 

- Ні, я українець, але дійсно часто люди думають, що грузин. «Хінкальня» - мій перший досвід у ресторанному бізнесі. До цього моєю основною справою було партнерство у дилерському центрі «Хюндай». Але два роки тому автобізнес переживав не найкращі часи, і я вирішив відкрити ресторан для себе та своїх друзів. Як орієнтир, у моїй уяві була знаменита московська "Хінкальна на Казакова" - місце, де за сусіднім столом може зустрітись олігарх та студент. Ми зробили ставку на монопродукт, запропонувавши гостям трендову смачну кухню за привабливою ціною, і не прогадали! Неочікуваний успіх прийшов до нас вже за тиждень: ресторанчик на 24 посадкових місця видавав по 1000 хінкалі в день. Були моменти, коли я особисто вдягав фартуха та ставав ліпити.

- Так, Ви обрали дуже вдалу концепцію. Зараз мережа «Хінкалень» розвивається шаленими темпами – 13 ресторанів за 2 роки. Як Вам вдається тримати темп? 

- Темпи диктує свого роду "легкість" відкриття, я маю на увазі легкість в інвестиціях та у концепції. «Хінкальня» - це бізнес з легкими інвестиціями від $30 000. Сьогодні мережа «Хінкалень» налічує 13 ресторанів в Україні та Польщі, і їх популярність лише зростає.

- А як шукаєте партнерів? І чи шукаєте, бо складається враження, що вони самі стають до Вас у чергу… 

- На меню кожного нашого ресторану дрібним шрифтом написано "Відкрийте Хінкальню на умовах франчайзингу.." Часто люди телефонують і кажуть: були, смачно, хочемо таку саму Хінкальню. Для мене це найкращий партнер - той, який в першу чергу хоче відтворити атмосферу і смак.

- Добре, бажаючих відкрити «Хінкальню» багато, але як Ви відбираєте найкращих? Якими критеріями керуєтесь, відмовляючи інвестору у партнерстві? 

- У нас прописаний профіль ідеального партнера, для себе, в першу чергу, визначаю, наскільки особисто людина сприймає цей бізнес, чи готова вона стати на фронт, наскільки відповідально ставиться до продукту, який згодом буде носити наше ім'я.

- Як Ви будуєте стосунки зі своїми франчайзі? У чому даєте їм свободу, а що для них – табу? 

- Я - прихильник здорового глузду. Завжди можна про все домовитись. Табу - це зміна технології та інгредієнтів без відома центрального офісу. 

- Чи підводила Вас колись інтуїція? Чи розчаровувались Ви у своїх франчайзі і що тоді робили? 

- Хінкальня - відносно молода франшиза, жоден супердосвідчений консультант чи коучер не дасть вам готову інструкцію, потрібно цю інструкцію адаптувати, набивати гулі та вчитися на них. У нас є досвід роботи як з професійними рестораторами, так і з партнерами, які до Хінкальні до ресторанного бізнесу стосунку не мали. Добра новина, що більшість наших партнерів відкрили ресторани повторно: наш перший франчайзі після Ужгорода відкрився у Червонограді, зараз розвиває Тернопіль та Івано-Франківськ, харківський партер успішно відкрив ресторан у Чернігові. Інших варіантів, ніж "домовитись" у мене, на щастя, не було.

- Цікаво, з чим Ви пов’язуєте успіх свого проекту? Невже українці так люблять грузинську кухню, що готові сприймати її «на ура» в будь-якому місті, навіть не дуже великому? 

- Успіх концепції Хінкальні для мене - ми дали смак за чесною ціною і зосередились на монопродукті. І так, ви праві - грузинська культура та кухня дуже близькі українцям, і я вважаю, що ця популярність буде тільки зростати.

- Розкажіть, будь ласка, про свій досвід виходу на європейський ринок. У Польщі функціонують вже 3 «Хінкальні», правильно? Підкорити ринок Європи – мрія багатьох українських компаній. Як це вдалося Вам? Які виникали складнощі? 

- Наш партнер відкрив ресторан у Вроцлаві, незабаром очікуємо відкриття у Кракові та Варшаві. Поляки теж сприймають формат на "ура". Cкладнощі полягали у пошуку постачальників - у сусідів дещо відрізняються продукти - борошно, сир, наприклад. Плануємо цього року запустити повноцінний офіс в Польщі, наразі працюємо з України.

- І на останок розкажіть, будь ласка, які цілі ставите перед собою зараз? До чого прагнете? 

- Прагнемо підтримувати темп. Потенціал для розвитку є, тільки у Львові працює 5 ресторанів різного формату - фудкорти, центр міста, придомний супермаркет, шостий ресторан на старті. Є куди рости.

- Дякую за змістовну розмову! Бажаємо успіху і процвітання «Хінкальні»! 

- Дякую!

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу