Крок до Європи: всі на виставку франчайзингу у Варшаві!

Крок до Європи: всі на виставку франчайзингу у Варшаві!

Крок до Європи: всі на виставку франчайзингу у Варшаві!

09.08.2019

З 17 по 19 жовтня у Варшаві в 17-й раз пройде виставка Franchise Expo. Кому буде цікава виставка, які польські та українські франшизи затребувані — розповідає Лілія Сідельник, координатор виставки від польської компанії PROFIT system.

Очікується, що у виставці візьмуть участь понад 200 франчайзерів. Крім того, організатори вперше запросили українську діаспору.

У 2018-му свій стенд у Варшаві презентували три вітчизняні компанії: «Вуличне Радіо» (Street Radio), «Хінкальня», «Країна сирів». Цього року українська делегація значно розшириться — про участь вже заявили франчайзингові важкоатлети:G.Bar, R/Café і багато інших.

Franchise Group — офіційний представник в Україні організатора виставки — польської компанії PROFIT system. Ми продаємо участь у форумі і попереджаємо, що варто поквапитися: три варіанти стендів будуть доступні тільки до кінця вересня.

мрійдій_06_2019.0zxXq.jpg

1. Скільки франчайзерів планують брати участь у виставці в цьому році? З яких країн приїдуть, крім України та Польщі?

На виставці в 2018 року брало участь 200 франчайзерів, а в тому році чекаємо більше. 80% учасників — важкоатлетний діючий бізнес в Польщі (локальні франчайзери та представники світових операторів), також приїжджають учасники з Німеччини, США, Великобританії, Росії та Білорусі. Також планується понад 7 тисяч відвідувачів.

2. Які нові учасники вже заявили про презентацію цікавих форматів?

Українське R/cafe — роботизовані кафе від FEDETS FAMILY BAKERY.

А якщо серйозно, то ринок франчайзингу в Польщі стабільно розвивається вже багато років. Щоб бізнес-модель залишалася конкурентоспроможною та інноваційною — франчайзери весь час презентують нові формати.

3. Який ККД франчайзера від участі у виставці?

Все залежить від бізнесу і цілей франчайзера. Одні оцінюють ККД кількістю залучених франчайзі. Для деяких це імідж, можливість вийти на європейський ринок, потрапити в польські ЗМІ.

Наприклад, представники Carrefour Polska кілька років брали активну участь у виставці — в 2018 році вони побудували цілий магазин. Представники компанії представляють свої франшизи «магазинів біля дому», а також вивчають потреби і очікування франчайзі. Це допомагає їм розробляти нові концепції.
У минулому році представники Electrolux Professional Poland говорили, що в день вони проводили близько 20 переговорів з потенційними партнерами.

При цьому навіть один отриманий на виставці франчайзі окуповує участь.

teragi-franczyza-2017-9.jpg

4. Які з українських франшиз затребувані або можуть бути затребувані в Польщі? Чому?

Будь-яка франшиза, яка зможе протистояти існуючій в Польщі конкуренції і завоює лояльного клієнта, — буде затребувана. У Польщі багато прикладів успішних українських франшиз: «Хінкальня», «Супкультура», «Експрес Стрижка», Crema Caffe, G.Bar.

Щоб продати франшизу в Польщі, треба показати скільки чистого прибутку на місяць отримає франчайзі (бажано на прикладах існуючих точок в Польщі). Ну і чим дешевше буде концепція — тим краще. Варто зазначити, що в Польщі дуже поширені лізинг і кредити під бізнес. Багато франшиз саме так і розвиваються, інакше вони були б дуже дорогими і росли не так швидко.

У Польщі багато підприємців-українців, які в першу чергу стають покупцями українських концепцій. Але, якщо бізнес приносить стабільний і прогнозований прибуток, то і поляки ним обов'язково зацікавляться.

2018-10_Targi_Warszawa_HR-(84).jpg

5. Які польські франшизи затребувані українцями?

Ті, які мають найбільше точок і представляють відомі бренди, а значить існує менший ризик, що франшиза швидко піде з ринку.

Останнім часом найпопулярніша франшиза серед українців, які проживають в Польщі, — Lodolandia — мобільна точка з морозивом — влітку, а взимку — з кавою і калачами. Інвестиції всього 3 тисячі доларів, а все інше — через лізинг. У Польщі зараз бум морозива, плюс франчайзі отримують хорошу підтримку з боку франчайзера.Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу