Лєра Бородіна: про те, як створити успішний бізнес

Лєра Бородіна: про те, як створити успішний бізнес

Лєра Бородіна: про те, як створити успішний бізнес

Лєра Бородіна: про те, як створити успішний бізнес

13.06.2017

Інтерв'ю з надихаючою, успішною засновницею сервісу оренди суконь «Oh My Look!» і співзасновницею б'юті-корнера «G.Bar» Лєрою Бородіною завершує серію інтерв'ю в рамках проекту «Весна успішних франшиз». Лєра поділилася з Franchise Group секретами свого бізнесу, а також розповіла про новий проект, який запускається вже в цьому році.

- Лєра, Ви засновниця сервісу оренди вечірніх суконь «Oh my look!» і співвласник «G.Bar». З «G.Bar» все зрозуміло, а як Ви зважилися відкрити сервіс саме оренди суконь, не продажу. Не боялися, що він не «зайде»? 

- Якраз більше побоювань було пов'язано з відкриттям «G.Bar», тому що конкуренція на ринку б'юті-послуг вище, ніж на ринку оренди суконь. Книга «Стратегія блакитного океану» стала для мене ключовою. Крім цього, я прийняла рішення відкрити «Oh My Look!» чотири роки тому, бо в Україні не було нічого схожого. Мене надихнула історія успіху американського сервісу «Rent the Runway», які почали як старт-ап в 2011 році, і отримали декілька раундів інвестицій в Америці. Тоді я подумала, що якщо у них вийшло, то пройде рік-два і це буде актуально і у нас, в Україні. Тим більше, мені, як дівчинці, легше зрозуміти чи потрібен новий продукт або послуга, адже я і є цільова аудиторія всіх наших сервісів. Якщо говорити про «Oh My Look!», я чітко розуміла, що у мене величезна кількість суконь в гардеробі, але регулярно нічого надіти. І це проблема не тільки моя, а й багатьох дівчат. Все це разом допомогло стартувати в 2012 році, коли ми почали працювати над ідеєю, а в 2013 році - відкритися.

- А Ви сама користуєтеся послугами свого сервісу? 

- Звичайно! Я завжди приходжу в «Oh my look!» коли збираюся на різного роду урочистості, весілля, коктейльні вечірки і так далі. Правда, наразі це буває дуже рідко (посміхається). 

- Наскільки я знаю, в Україні Ви розвиваєте партнерську мережу «Oh my look!», а «G.Bar» працює за франшизою. Скажіть, чому вирішили розвивати бізнес саме по франчайзингу? 

- У мене є досвід роботи з «Oh My Look!» і по франшизі в Мінську. В Україні ми прийняли рішення розвивати виключно власну мережу, тому як у нас загальний асортимент суконь (близько 4000 штук) і вони регулярно курсують між містами, та є власністю «Oh My Look!». Відповідно, якби ми працювали по франшизі, то було б досить складно розвозити всередині мережі всі сукні, виникало б багато питань і нерозуміння. Загалом, складно з точки зору бізнес-моделі. А з «G.Bar» все простіше: існує міжнародний досвід з продажу б'юті - барів, салонів краси і моделей по франчайзингу. Тим більше, на момент відкриття «G.Bar» у мене був досвід роботи з компанією Franchise Group, і я знала про франчайзинг і його переваги. Я вважаю, що будь-який сервіс буде успішний, якщо його власники стежать за атмосферою в команді, за дотриманням корпоративних правил і, власне, за самим сервісом, за його стабільністю і надійністю. Я, як власник, розуміла, що можу це забезпечити в Києві, але не зможу так само стежити за всім в інших регіонах нашої країни. І продаж франшизи якраз вирішував цю проблему. Адже франчайзі мотивовані на успіх бізнесу не менше, ніж його власник. Для мене франчайзинг - це найкраща і найбезпечніша бізнес-модель для розвитку і розширення свого бізнесу!

- Скажіть, а хто Ваші франчайзі? Це дівчата, Ваші задоволені клієнти і чи є серед них чоловіки? 

 - На сьогоднішній день, це все дівчата. Хтось із них наш клієнт (наприклад, франчайзі в Братиславі). Трапляються запити від співробітників на купівлю франшизи і, знаєте, це більш приємно, тому що я розумію, що люди, які працюють всередині команди, вірять в цей бізнес не менше мене. Чоловіків поки не було (посміхається). Хоча я знаю, що в Москві багато б'юті-сервісів відкривають саме чоловіки. 

- Лєра, як Ви вважаєте, які основні критерії в досягненні успіху в бізнесі і побудови успішної франчайзингової мережі? 

- Я вважаю, щоб бізнес був успішний, наприклад, такий як у нас, де ми продаємо послугу, сервіс, емоцію, власник повинен бути відповідальним і постійно працювати над покращенням атмосфери всередині команди і у відношенні до клієнтів. На наших welcome-тренінгах я розповідаю про відносини наших сервісів і клієнтів. Для себе ми визначили, що існує два типи клієнтів: зовнішні і внутрішні. Зовнішні - це все ті, хто приходить до нас за послугою, а внутрішні - це ті, хто перебуває за кадром: співробітники, колишні співробітники, постачальники, партнери і так далі. Відповідно, якщо Ви вклоняєтеся релігії клієнтоорієнтованості, то вона не може поширюватися тільки на зовнішніх клієнтів. Основне завдання керівника і власника - робити щасливим співробітника і давати йому ті інструменти, якими він може зробити щасливим клієнта. Ось і все (посміхається). А якщо говорити про цінності, про якісь принципи в бізнесі - це питання чесності з собою, зі співробітниками, з постачальниками, з партнерами і з кінцевим споживачем. У довгостроковій перспективі будь-які махінації і афери завжди читаються, і якщо ти хочеш «вистрілити» в довгостроковий бізнес, то однозначно цими принципами варто керуватися, щоб побудувати успішний бізнес, який не соромно масштабувати за франчайзинговою моделлю

- Скажіть, будь ласка, які плани на майбутнє у «Oh my look!», «G.Bar», у Лєри Бородіної? Можливо є нові задумки, нові проекти? 

- На «Oh my look!» і «G.Bar» великі плани! «G.Bar» ми представляємо найбільшою мережею з надійним сервісом у Всесвіті. З «Oh my look!» трішки простіше плани - ми прагнемо зробити його найатмосфернішим місцем для дівчат з «WOW»-сервісом. У планах рости всередині і зовні. Наразі дуже багато сил витрачається на те, чого не видно, але що дуже важливо для правильної побудови франчайзингової мережі: опрацювання стандартів, опис процесів, проведення навчання співробітників, франчайзі і так далі. Паралельно плануємо розширюватися і в Україні, і в Європі. А новий проект вже в роботі (посміхається). Ми плануємо тестове відкриття шоурума в цьому році спільно з Надею Дорофеєвою. Який саме, дізнаєтеся незабаром. Подивимося, я думаю буде класно (посміхається). 

- Заінтригували, з нетерпінням чекаємо! Дякуємо Вам за інтерв'ю! Успіхів Вам і Вашим проектам!

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу