Олександр Петренко: як з маленької ідеї вибудовувалася відома в усіх регіонах України мережа «Еко-Лавка»

Олександр Петренко: як з маленької ідеї вибудовувалася відома в усіх регіонах України мережа «Еко-Лавка»

Олександр Петренко: як з маленької ідеї вибудовувалася відома в усіх регіонах України мережа «Еко-Лавка»

Олександр Петренко: як з маленької ідеї вибудовувалася відома в усіх регіонах України мережа «Еко-Лавка»

25.05.2017

Співвласник бренду «Еко-Лавка» - Олександр Петренко, поділився з Franchise Group історією, як з маленької ідеї вибудовувалась  відома у всіх регіонах України мережа. 

- Олександр, розкажіть, будь ласка, як з’явилася ідея створення бізнесу «Еко-Лавка»? 

- Насправді, ідея виникла не спеціально, а можна сказати, що так зорі зійшлися(посміхається). В 2011 році я зі своїми партнерами, працювали з цікавим продуктом - «сапропелевая грязь», яка добувалась з озер льодовикового періоду. Це вважається екологічно-чистий продукт. Якось ми познайомилися з людиною, яка мала своє озеро, а також документи в підтвердження, що це дійсно «сапропелевая грязь». Хоча в той момент, не було такого ажіотажу навколо екологічно-чистих продуктів, нам подобався продукт і ми вирішили його продавати. Через деякий час попит на екологічно-чисті продукти став зростати. Саме тоді виникла ідея спробувати нові продукти такого направлення. Почали розширювати асортимент і з’явилася ідея відкрити магазин з натуральними продуктами - «Еко-Лавка»

- Починали Ви у складі 4 –х партнерів, вірно? Скажіть, Ви були друзями, працювали разом або мали спільний бізнес? Чи просто так склалося, що було чотири «ідейники», які хотіли створити подібну тему і Ви почали спільний бізнес? 

- Ми достатньо довго працювали в різних проектах. Десь паралельно, десь разом і зарекомендували себе один для одного надійними партнерами. Так сталося, що після останнього спільно проекту ми вирішили, що треба починати щось своє і так почалося партнерство в «Еко-Лавка»

- Зараз Ви в тому ж складі, що і починали з самого початку? 

- Так. 

- Бренду «Еко-Лавка» в вересні 2016 року було 5 років. Скажіть, як Ви будуєте і підтримуєте свої партнерські стосунки, що 5 років Ви разом і побудували таку велику мережу? 

- Найголовніше, що для нас партнерство – це сім’я. Тут звичайно бувають свої проблеми, непорозуміння, та потрібно бути гнучким, вміти слухати, домовлятися і, головне - в будь-яких суперечках розуміти, що ми робимо спільну справу і ми зацікавлені у розвитку нашого бізнесу. 

- Олександр, Ви після відкриття 4-го магазину вирішили почати франчайзинг? І чому? 

- Так, саме після четвертого. По-перше, в кожному нашому магазині ми починали з того, що самостійно стояли за прилавком.  Тому коли прийшло рішення відкрити п’ятий магазин, ми зрозуміли, що нас всього четверо і ми фізично не зможемо керувати 5-ю локацією (посміхається). Саме тоді ми вирішили розвивати бізнес по системі франчайзингу. До того ж, ринок був практично порожній. Перед нами було два варіанти: перший - брати банківський кредит, та другий – франчайзинг. До великої радості банківський кредит нам не надали. (посміхається) 

- А як би не було франчайзингу якою була б мережа «Еко-Лавка»? 

- По-перше, ми не були б такі відомі. На сьогоднішній момент у нас вже більше 100 точок. Це різні люди і кожен вносить якусь частинку себе в цей бізнес. Всі ці люди впливають на майбутнє нашої компанії. Я навіть не можу уявити «Еко-Лавка» без франчайзингу. 

- Тобто франчайзинг дав такий собі ефект масштабування в розрізі всієї країни? 

- Так, звичайно. Точно можу сказати, що саме франчайзинг дав нам можливість бути представленими у всіх регіонах України. На даний момент, ми представлені в 10 регіонах нашої країни і це дає свій ефект: бренд «Еко-Лавка» знають всі і довіряють йому. Франчайзинг дає можливість розвивати та якісно керувати кожною точкою. 

- «Еко-Лавка» в Україні розвиває збутовий франчайзинг. Скажіть, будь ласка, які ключові фактори успішності саме цього виду франчайзингу? Оскільки в деяких факторах Ви прив’язані до локальних виробників. 

- Ми не повністю працюємо по схемі збутового франчайзингу, це більш комбінований франчайзинг. Проблема, яка існує - це проблема виробників, особливо для партнерів з регіонів. В кожному регіоні ми даємо можливість нашим франчайзі заводити своїх постачальників, але обов’язково вони мають узгодити нового постачальника з керуючою компанією. Нам надають контакти і ми вже знайомимося, беремо продукт на пробу, відправляємо на експертизу і так далі. Ми розуміємо, що в наш час потрібно бути гнучким. Тим паче, що люди з кожного регіону бажають бачити на прилавках продукцію свого регіону, тому ми ідемо на такі поступки. Таким чином, ми також збільшуємо асортиментний перелік товарів на полицях. 

- Як би виникла ідея такого бізнесу «Еко-Лавка» зараз, то Ви б одразу почали розвиток по франчайзингу чи вчинили б по-іншому? 

- Я б нічого не змінював. Я вважаю, що починати франчайзинг треба тоді, коли ти впевнений в своєму бізнесі. А бути впевненим у своєму бізнесі можна тоді коли є в наявності хоча б декілька локацій. Кожна локація несе в собі свою специфіку і вона дуже сильно може відрізнятися від іншої локації. А чи вчинив би я інакше? Ні! Я зробив би все так само. 

- Тим молодим компаніям, котрі тільки задумуються про франчайзинг, які б Ви дали їм поради з власного досвіду? 

- Перше - це звернутися до професіональної компанії, котра може підказати, як правильно запустити франчайзинг у власному бізнесі. Багато хто починає все сам, робить помилки і, все ж, звертається до спеціалізованої компанії, та іноді буває запізно...

- А з точки зору власного досвіду, скільки точок має бути і скільки вони мають функціонувати на ринку, щоб почати франчайзинг і досягти в ньому успіху? 

 - Я вважаю, що має бути хоча б 3 точки, в різних локаціях і хоча б рік попрацювати, розвинути свій бізнес. Але на сьогоднішній день все рухається дуже швидко: і технології, і прогрес, і країна, і люди, тому необхідно дуже оперативно реагувати на всі зміни. 

- Чи вважаєте Ви, що саме франчайзинг – це той метод, той «каталізатор», що може вивести Україну на інший рівень економіки? 

- Я саме так і вважаю. Багато молодих підприємств потребують підтримки для свого розвитку, франчайзинг – це саме те, що надає таку підтримку. А якщо на законодавчому рівні підтримати цю модель ведення бізнесу і сприяти тому, щоб кожен бізнес мав змогу розвиватися по франчайзингу, то і економіка буде розвиватися швидше.

- А як Ви думаєте, якщо зараз в Україну зайде відомий всесвітній бренд в сфері громадського харчування, чи витримають українські компанії таку конкуренцію? 

- Будь-яка конкуренція – це «каталізатор» для швидкого розвитку і високого сервісу. Що до закордонних брендів, то, я вважаю, що у нас є перевага – ми більше розуміємо свій менталітет. Крім того, вже є компанії, котрі виходять на міжнародний ринок і складають гідну конкуренцію всім закордонним брендам. Тим паче, що українська франшиза більше доступна по ціні, ніж франшиза міжнародного бренду. То ж, на мою думку, поява відомого міжнародного бренду матиме позитивний вплив на розвиток українських компаній.

- Олександр, дякуємо Вам за інтерв’ю! Успіхів Вам, нових ідей та натхнення!

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу