Освітні франшизи: курси, садки, наукові шоу і футбол

Освітні франшизи: курси, садки, наукові шоу і футбол

Освітні франшизи: курси, садки, наукові шоу і футбол

20.07.2019

В Україні зростає попит на освітні франшизи, на дітях у нас не економлять навіть у кризу!

Україна на порозі буму освітніх франшиз – зростає як кількість франшиз, так і розширюється спектр послуг.

За даними дослідження Franchise Group з більш, ніж 500 українських франшиз, освітою займаються 34 компанії (6,7%), а в сфері послуг відсоток освітніх франшиз вище і вже досягає 18,3%.

Збільшення кількості франчайзингових мереж говорить про зміцнення позицій франчайзингу в Україні і затребуваності цього способу масштабування бізнесу. Зростає не тільки пропозиція, а й попит на ці послуги і ось чому:

По-перше, шкільна і ВУЗівська освіта «зроблена в СРСР» і не дає навичок, які затребувані у роботодавців. З іншого боку, школа часто перевантажує завданнями, і школяр потребує додаткових консультацій.

По-друге, випускники української школи навряд чи можуть похвалитися рівнем іноземної мови, достатнім для спілкування, не кажучи про вступ в іноземні вузи.

По-третє, споживачем освітніх послуг не обов'язково повинні бути школярі. Не заповнена поки ніша освіти для пенсіонерів, далекий від насичення ринок спортзалів і секцій.

Що пакуємо у франшизу?

В Україні «поріг входження» в освітні послуги стартує від 10 тисяч доларів, а основні витрати –приміщення та зарплати. Роздрібна торгівля і фаст-фуд вимагають значно більших початкових інвестицій.

В освітню франшизу можуть бути включені програми, методики, дистанційні та мультимедійні курси, вебінари, а також системи професійної оцінки та атестації.

Освітній франчайзинг має ряд особливостей:

- освітня послуга повинна бути продуктом;

- дотримання чітких стандартів обслуговування (сертифікація викладачів, методичні матеріали, критерії оцінювання);

- орієнтація на реальні потреби ринку і застосовність отриманих навичок.

Тетяна Сорокінавласниця дитсадків «Тотоша», називає перевагами покупки освітньої франшизи постійний розвиток, можливість дотримуватися балансe робота-життя, вчити не тільки власних дітей, але і постійно розвиватися самому.

Якщо говорити про франчайзера, то франшиза дозволяє тиражувати передові методики, які навряд чи окупляться в рамках одного, нехай навіть успішного центру.

Тепер давайте детально зупинимося на перспективних франшизах:

1. Мережа талант-клубів, дитячих садків «Тотоша» впроваджує інноваційні методики розвитку з 2011 року. Засновник бренду – Тетяна Сорокіна, спочатку створювала «Тотоша» як центр раннього розвитку. Далі, шляхом проб і помилок, бізнес перетворився в існуючий успішний формат.

В інтерв'ю для нашого сайту Тетяна зізнавалася, що якби вона зараз відкривалася, то починала б освітній бізнес з франшизи, що дозволило уникнути багатьох помилок.

«Тотоша» пропонує три види франшиз, в залежності від кількості груп в дитсадку: 4,7 і 12 груп дітей. Мінімальний пакет передбачає вступний платіж в розмірі 5600 доларів, інвестиції – 41 000 доларів і 8 чоловік персоналу.

DSC_-29-1.jpg

2. Франшиза курсів англійської мови Helen Doron розвивається в Україні з 2004 року, а в усьому світі – з 1985-го. За цей час кількість рівнів збільшилася з 10 до 21, розрахованих на учнів від 3 місяців до 19 років.

Це одна з найуспішніших міжнародних франшиз в усьому світі, налічується 1000 шкіл в 37 країнах. В Україні працюють 68 шкіл.

Британська вчителька Хелен Дорон розробила методику імітації материнської мови, тому вивчення мови проходить природно. Діти вчать мову як другу рідну, з зануренням в ігри і творчість. У цьому середовищі англійська перестає бути іноземним і стає мовою вираження думок.

Вартість франшизи стартує від 3550 євро, а розмір інвестицій – від 5 тисяч євро, середній період окупності – 18 місяців.

51459403_2773134189411670_148623795635093504_o.jpg

3. З 2012 року наукове шоу «Еврика» працює в популярному форматі edutraiment – освіта через розвагу, що означає уявлення навчання в захоплюючій формі. 

Антоніна Долгополюк, засновниця «Еврика», розробила 16 програм, де готують в тому числі популярних зараз черв'яків і лизунів.

За словами Антоніни, кожен експеримент можна по-різному подати і буде цікаво брати участь і чотирирічці і його батькам. Але є і спеціальні програми для дорослих – шоу за мотивами серіалу Breaking bаd.

Ідея розвиватися по франшизі у Антоніни була ще на стадії запуску: «Я розуміла, що це наступний етап розвитку бізнесу. Планую продавати франшизу не тільки в Україні, а й за кордоном».

Перевага франшизи «Еврика» – мінімальні вкладення в основні засоби (закупівля реквізиту для старту від 7 000 USD), для складу досить 30 кв. м., А персонал обмежується 1-2 ведучими шоу. Вступний внесок становить від 5 до 13 тисяч доларів.

69c5f5efa18b3773b3a13c64b3ff67cf.jpg

4. Футбольний клуб для дошкільнят «Footbik» працює з дітьми від 3 до 16 років з 2014 року. Заняття в клубі проводяться за авторською методикою, розробленою футбольною академією TSM ACADEMY (Нідерланди).

Відмінна особливість цієї методики в тому, що тренер повинен домагатися не тільки результатів, а й викликати у дітей залученість і любов до того, чим вони займаються.

Євген Кабан, власник школи каже, що «Footbik» – це, перш за все, «фан», веселощі і пробудження інтересу до гри. Майбутнім франчайзі власники «Footbik» обіцяють стабільний і стійкий бізнес з можливістю розширити спектр послуг.

Вступний внесок для франчайзі складає 10 тисяч доларів, а інвестиції оцінюються в 27 тисяч доларів.

5. STEM-школа Inventor (в минулому «Винахідник») знайомить дітей від 3 до 16 років з робототехнікою в 30 точках по Україні і двох – в Молдові. А все почалося в 2008 році з поїздки власниці школи Оксани Стоєцької в Данію і відвідування компанії Lego.

Оксана заснувала школу і запропонувала учням підхід до навчання за системою STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics. – ред.), Що включає в себе науку, технології, інженерію, математику. Цей метод поєднує вивчення природничих наук, технологій, інженерії та математики в ігровій формі від простого до складного.

Учням Inventor є з чого вибрати – всього розроблено 25 курсів. Школа максимально розкриває талант кожної дитини, учні відзначені на міжнародних змаганнях, а два випускника навіть входять в закриту двадцятку інженерів NASA.

Першу франшизу INVENTOR продали в 2010 році. Вартість франшизи стартує від $ 60 000 і окупається за 2-3 роки. Зараз формат продається за принципом ексклюзиву на область. Ціна варіюється від кількості населення в області або місті, розміру приміщення та інших характеристик.

Відкривати студію раціонально в містах, де проживає мінімум 200 тисяч населення. Максимальний термін повернення інвестицій – 3 роки.

66721549_703698666736005_7354887153710530560_o.jpg


Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу