Освітній блок: 5 правил неймінгу в епоху цифровізації

Освітній блок: 5 правил неймінгу в епоху цифровізації

Освітній блок: 5 правил неймінгу в епоху цифровізації

22.12.2018

Культ соціальних мереж змінив наш підхід до роботи, спілкування, покупок і розваг. Не дивно, що і компанії зобов'язані підлаштовуватися під нові правила гри.

Одержимість технологіями безпосередньо впливає на формування бренду.

Експерти відзначають, що вибір назви продукту (або, наприклад, блогу) в цифрову епоху стає більш критичним. В ході експерименту Knowledge@Wharton з'ясували, як сучасні комунікації впливають на неймінг і вивели 5 тез.

Без названия.jpg

1. Короткі доменні імена - безпрограшний варіант

Найчастіше назва продукту збігається з URL сайту. Це пряма порада для маркетологів: коротке ім'я краще.

Дослідження декана з підприємництва та інновацій в Wharton Карла Ульріха показали, що «доменні імена з семи або менше символів (все, що після dot.com або іншого суфікса - не береться до уваги), призводять до збільшення трафіку.

Той же експеримент наочно продемонстрував відтік клієнтів на 2% з кожного символу за межами допустимого діапазону.

2. Найкраще придумати просту і зрозумілу назву

Значущість доменних імен призводить до того, що компанії вибирають короткі, часто, вигадані назви (Amazon, Spotify, Uber, Google). Тут важливо, щоб номенклатура стала не тільки короткою, але і зрозумілою.

Стислість і оригінальність - це, звичайно, здорово, але лише в тому випадку, коли клієнт вже знає про ваш продукт. Amazon, Uber та інші головнокомандувачі витрачають великий обсяг коштів, щоб їх імена були на слуху. Якщо у вас немає пари зайвих мільярдів, більш вдале рішення - знайти просту і зрозумілу назву. І так, це не так просто.

3. Не забути про помічників

Ми живемо в цифрову епоху, тому необхідно, щоб Аліса, Сірі і інші голосові помічники чітко сприймали ваш продукт. Ім'я повинно звучати так, щоб споживач, не перекручуючи, міг віддати команду віртуальному асистентові, а той - вимовити і знайти його в мережі.

4. Орієнтуватися на екран смартфона

Щоб бренд впізнавали з першого кліка, використовуються шрифти, логотипи, інші елементи дизайну.

Швидкість сприйняття - сучасна тенденція мобільних пристроїв. Користувач швидко обробляє інформацію, значить бренд повинен бути впізнаваним з першого погляду, - пояснює маркетолог Wharton Барбара Кан.

5. Не зациклюватися на неймінгу

Так, назва грає величезну роль. Але це не так важливо, головне - щоб продукт приносив фактичну користь. Особливо це стосується молодих споживачів.

Мілленіали не переймаються назвами або логотипами. Куди важливіше чуттєвий досвід, - стверджує Сінан Канаціз, голова Асоціації інтернет-маркетингу Wharton.

Замість висновків. Неймінг-чек-лист:

  • Намагаємося укластися в 7 символів або близько того.

  • Багато креативу = шкода. Багато букв = маячня. Горщик, завари!

  • Орієнтуємося на голосових асистентів.

  • Уміщуємося в екран нового айфона.

  • Робимо хороший продукт, щоб про нього хотіли говорити.


Джерело: https://vc.ru/marketing/53621-5-pravil-neyminga-v-epohu-cifrovizacii

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу