Освітній блок від ПШФ: 5 порад, як навчити співробітників працювати в CRM

Освітній блок від ПШФ: 5 порад, як навчити співробітників працювати в CRM

Освітній блок від ПШФ: 5 порад, як навчити співробітників працювати в CRM

05.06.2018

Системи CRM автоматизують взаємодію з клієнтами, підвищують рівень продажів і покращують обслуговування замовників. Тому їх впровадження для багатьох компаній - один з важливих етапів розвитку бізнесу. Що необхідно для впровадження CRM без проблем?

1. Проведіть «живу» презентацію функціоналу програми

Якщо у вас немає можливості зібрати всіх співробітників разом, збирайте їх маленькими групами. Якщо не виходить навіть так, проведіть скайп-конференцію або використовуйте для цього інші веб-ресурси.

Запам'ятайте: ніякі відео, розсилки, інструкції і все, що потрібно читати або дивитися самостійно, - не працює.

На першому етапі потрібно обов'язково зробити «живу» презентацію. Покажіть, як виглядає стартова сторінка, зробіть її звичної для менеджерів. Розкажіть, як прибрати непотрібні вікна і налаштувати інтерфейс під себе.

presentation-700x467.jpg

2) Поясніть, чому не варто боятися помилок

У компаніях працюють люди різних вікових категорій. І якщо молодь адаптується до програмних продуктів набагато швидше, то людям старшого покоління доводиться складніше. Розкажіть співробітникам, що в програмі можна сміливо робити / натискати що завгодно, ходити куди завгодно, перевіряти і вивчати всі функції і не боятися помилок. Тому що, якщо це відбудеться, програма видасть системне повідомлення, не дасть зробити помилку і не пропустить угоду.

Тільки не потрібно демонструвати в ручному режимі, як відбувається помилка. Коли ви штучно викликаєте в програмі системну помилку, то співробітники починають концентруватися не на кінцевому результаті, а стежити за послідовністю ваших дій і ще більше щось натискати.

imgonline-com-ua-Resize-ehvPqOvhyjqOXnU-min-1-1024x768.jpg

3) Навчіть співробітників думати як програма

Людський фактор відчутно впливає на CRM. Дані в програму вносить людина - вона ж не вміє сама генерувати інформацію. Тому не дивно, що 99% помилок програми відбувається через людей, які з нею працюють. Ваше завдання - показати співробітникам, звідки в програмі беруться дані, куди і як вони потім підтягуються і пояснити, як людський фактор впливає на коректність роботи CRM системи, і як вона «мислить».

4) Покажіть актуальні переваги і «фішки» програми

У кожної програми є щось, що викликає вау-ефект. Знайдіть це і покажіть. Наприклад, менеджер одним кліком може запросити звіт, де побачить кількість всіх потенційних клієнтів і які угоди у нього вийшли. Або, розмовляючи з клієнтом по телефону, через статистику можна вивести графік його закупівель, що дуже зручно.

Покажіть вигоди роботи з програмою: автоматичні нагадування, зручна візуалізація (графіки, діаграми), можливість планованої автоматичної розсилки, вся історія контактів з клієнтом і т.д.


imgonline-com-ua-Resize-779iJLzOJc1-min.jpg

5) Дайте зрозуміти, що ви завжди допоможете

Забезпечте вашій команді техпідтримку, куди можна звернутися, якщо виникнуть проблеми з програмою. Виділіть людину, до якої можна звертатися по будь-яких питань роботи в CRM, створіть онлайн-чат підтримки для менеджерів і зробіть докладну інструкцію користувача зі скріншотами і описом всіх етапів роботи в програмі.


Джерело: https://kfund-media.com/ru/zapasytes-terpenyem-5-sovetov-kak-nauchyt-sotrudnykov-rabotat-v-crm/

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу