Ринок франчайзингу в Україні: зростає рітейл і споживчі послуги

Ринок франчайзингу в Україні: зростає рітейл і споживчі послуги

Ринок франчайзингу в Україні: зростає рітейл і споживчі послуги

28.06.2019

За підсумками 2018 року найбільше об'єктів – у франчайзингових компаній в сфері споживчих послуг, а рітейл показав найбільші темпи зростання з відкриття точок.

Франшизи «зроблено в Україні» стають одним з каталізаторів розвитку вітчизняної економіки.

У 2018 році кількість франчайзерів в Україні збільшилася до 504, що на 18% більше ніж в минулому році. Всього з 2001 року кількість франчайзерів зросла більш ніж в 10 разів. Ці дані –результат дослідження «Аналіз ринку франчайзингу» проведеного Franchise Group.
У звіті зазначено, що кількість точок у компаній-франчайзерів за рік зросла на 46% і досягла 19 тисяч.


«Збільшення кількості франчайзингових мереж говорить про зміцнення позицій франчайзингу в Україні і затребуваності цього способу масштабування бізнесу. З п'яти сотень українських франчайзерів, понад 50 – дуже успішні, а більше 20 компаній вийшли на ринки Європи, СНД і США. Вони пропонують популярні і затребувані формати ресторанів, пекарень, мереж хостелів і салонів краси»,

– каже Мирослава Козачук,
керуючий партнер Franchise Group.

0834 — копия.jpg

У розрізі сегментів ринку в 2018 році найвищу динаміку за темпами зростання показав рітейл: якщо в 2017 році у франчайзингових мереж сфери було 2539 об'єктів, то в 2018 – вже 6885.

«Швидкими темпами зростає рітейл, зокрема, продуктовий: українці все частіше роблять покупки в магазинах біля будинку, лавках здорової їжі, магазинах, які продають монопродукти – молоко, напої, сири. Поки що слабо розвивається по франшизі український фешн-рітейл. Основна причина – необхідність великих вкладень у виробництво, яке зможе забезпечити продукцією всі точки збуту»,

– зазначає Мирослава.

Стрімку динаміку демонструє сегмент «споживчі послуги», де кількість точок франчайзингових компаній збільшилася з 7476 до 11669.

Мирослава Козачук каже, що «створити франшизу сфери послуг досить складно. Крім операційних процесів, потрібно описати і стандартизувати сервіс та атмосферу. Але і капіталізація подібних франшиз вище».

Спостерігаючи за ринком франчайзингу в цілому, можна відзначити, що багато франчайзерів пропонують партнерам два і більше варіантів франшизи: наприклад, це може бути формат великої кав'ярні або міні-формат МАФу з кавою на виніс, що говорить про глибоке розуміння франчайзерами процесів отримання прибутку від франчайзингу.

Крім того, вже другий рік співвідношення зарубіжних і українських франшиз залишається незмінним: 77% франшиз – українські, а 23% – закордонні.

За словами Мирослави Козачук, зростання ринку франчайзингу в Україні – ознака розвитку економіки. До того ж, франчайзинг створює робочі місця, інвестує в локації, рекламу і системи управління.

Franchise Group – міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на франчайзингу. Компанія створила понад 300 франшиз і продала більше 4000 франчайзингових об'єктів, регулярно організовує профільні виставки, конференції, презентації, а також майстер-класи.

Franchise Group співпрацює з такими відомими українськими брендами як кав'ярні «Франс.уа» і «Сімейна пекарня», «Еко Лавка», G.Bar, STEM-школа INVENTOR, мережа ресторанів Salateira, міжнародна мережа хостелів Dream Hostel та іншими.

У 2015 році Franchise Group запустила масштабний проект для власників і керівників, націлених на масштабування бізнесу – «Перша школа франчайзингу», що популяризує культуру ведення бізнесу по франчайзингу і розвиває ринок через високопрофільне навчання.Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу