Рудольф Краєвський: про франшизу мережі веган-кафе «Vegano Hooligano Family»

Рудольф Краєвський: про франшизу мережі веган-кафе «Vegano Hooligano Family»

Рудольф Краєвський: про франшизу мережі веган-кафе «Vegano Hooligano Family»

Рудольф Краєвський: про франшизу мережі веган-кафе «Vegano Hooligano Family»

18.05.2017

Засновник мережі веган-кафе «Vegano Hooligano Family», а також організатор фестивалю Kyiv Vegan Boom - Рудольф Краєвський, розповів Franchise Group про вегетаріанський спосіб життя і про те, як з'явилася ідея бізнесу, за допомогою якого можливо не тільки заробити гроші, а й виконати важливу місію. 

- Рудольф, у Вас такий специфічний бізнес - мережа веган-кафе, скажіть, Ви сам веган? І як давно? 

- Так звичайно. Вже 6 років 

- А як прийшли до такого рішення? 

- В юнацькі роки я став вегетаріанцем, але то було не усвідомлене рішення і згодом я зійшов з цього шляху. Знаєте ж, у всіх юнаків є свої кумири на яких вони рівняються, яким наслідують. У той час багато музикантів, якими я захоплювався, через свою творчість популяризували ідею вегетаріанства. Усвідомлене рішення прийшло до мене вже в 30 років, коли я вирішив, що у мене достатньо життєвого досвіду для того, щоб привести своє життя в порядок. Я також розумів, що різко нічого не змінити і став вивчати тему веганства. Я повернувся до вегетаріанства, так як вважаю, що вегетаріанство - це одна зі складових дорослої людини. Адже дітей годують батьки, студенти їдять що-небудь (посміхається), а доросла людина розуміє, що після себе залишить і що саме вона, в першу чергу, несе відповідальність за те, якою буде наша планета. І мені хотілося докласти всіх зусиль для того, щоб зберегти нашу планету і ресурси на ній, так як вони з часом вичерпують себе. 

- А як з'явилася ідея розвитку бізнесу в напрямку веганства? 

- Як тільки я змінив свій спосіб життя, я зіткнувся з моментом, що було дуже мало місць де я б міг купити вегетаріанську їжу, наприклад, тофу. У той час, в Києві було 2 невеликі точки з веганською їжею. Вони були далеко від місць де я жив, де працював, тому не було можливості часто їздити туди. До цього я довгий час займався рекламою, графічним дизайном, режисерством. В один момент я зрозумів, що маю необхідні знання та дані, щоб швидко допомогти всім веганам, не мучитись, а отримувати хороший продукт. Тому я вирішив, запустити такий малий бізнес як веган-кафе «Vegano Hooligano», таким чином допомогти усім веганам, та зробити свій внесок у зміну суспільства популяризуючи ідею веганського способу життя. 

- Скажіть, чому саме «Vegano Hooligano»? Ви сам придумали таку назву? 

- Просто я по натурі креативник (посміхається). На той момент, я вже 10 років займався креативом, графічним дизайном і копірайтингом. Мені були відомі методи brainstorm і я професійно підійшов до цього питання. Розумів, що романтизована назва, далека від ідеї веганства - не підійде, доведеться довго пояснювати, що це за проект, а мені хотілося створити щось зрозуміле, але неординарне. До того ж, в суспільстві склалося таке сприйняття веганства як самобичування і знущання над собою, тому я хотів показати вегана рішучим і трохи провокаційним. Так і з'явився образ з битою - символ хуліганства.   

- Рудольф, а чому вирішили розвивати бізнес по франчайзингу? З'явилися зацікавлені люди і запропонували купити франшизу? 

- Скажу відразу, що франчайзинг я відкрив саме з Franchise Group. Першим моїм франчайзі був один зі столичних веган-активістів, який зацікавився ідеєю і проектом «Vegano Hooligano». Ось він і відкрив наше кафе One planet. А франчайзингову систему я вибрав тому, що вважаю її найоперативнішою. Я зацікавлений в оперативності, і щоб кожному українцеві ми могли доставити додому смачну і свіжу їжу. І, звичайно, дуже важливе - це якість. Ви знаєте, для кожного власника бізнесу, найнеприємніше - це критика його бізнесу, а тим більше заслужена. А критика неминуча, тому що все одно будуть якісь помилки. Так ось для мене франчайзинг - це спосіб уникнути можливих помилок, а тим самим і критики (посміхається). 

- Скажіть, будь ласка, скільки форматів відкриття у «Vegano Hooligano»? Чи є у Вас ще проекти?   

- Що стосується франчайзингової мережі, то це проект «Vegano Hooligano Family» із чотирма форматами: стріт-фуд, ресто-кафе, ресторан і формат фабрики, яка виробляє нашу їжу в брендованих упаковках і вже адаптована для продажу в ритейлі. Крім основного проекту, я також організатор фестивалю Kiev Vegan Boom.   

- Рудольф, а хто Ваш франчайзі? Чи повинен він бути веганом? 

- В першу чергу наші франчайзі - це соціально відповідальні люди, при цьому бути веганом зовсім не обов'язково. Я ж сам знаю, що перехід на даний спосіб життя не повинен бути різким. Це серйозна робота зі своїми звичками, з оточенням, з сім'єю ... це тривалий процес. Зайнятися веганським бізнесом може кожен і вже економити ресурс Землі в 20 разів, подовжувати життя людям, зберігати їх здоров'я і приносити гроші. Звичайно, з франчайзі НЕ веганами я буду проводити бесіди і розповідати про плюси такого способу життя. Адже я зацікавлений в тому, щоб вони не хворіли і жили довго (посміхається). 

- Скажіть, а як Ви знаходите своїх франчайзі? Які інструменти просування використовуєте і вважаєте найефективнішим? 

- Якщо чесно, ми не вкладаємо якісь неймовірні суми в просування. Мас-медіа самостійно мене знаходять, часто запрошують на передачі, заходи, інтерв'ю. Ми просуваємося тільки через фейсбук - це наш найголовніший драйвер, через нього ми комунікуємо і з клієнтами, і з потенційними франчайзі. 

- Рудольф,  які плани у «Vegano Hooligano» на майбутні 3-5 років, в розрізі франчайзингу? 

 - Ми бачимо, що на наш бренд реагують і все більше людей цікавляться ідеєю веганства. Тому зараз в планах заповнити всі міста «мільйонники» України і через два роки вийти на міжнародний ринок, в Європу і Америку, де нас вже чекають (посміхається). З точки зору франчайзингу, ми будемо рухатися далі, тому що веган-бізнес підходить для всіх. 

- Рудольф, дякуємо Вам за інтерв'ю! Бажаємо Вам якнайшвидшої реалізації своїх планів і успіху Вашому бізнесу!

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу