Subway: з чого усе починалось...

Subway: з чого усе починалось...

Subway: з чого усе починалось...

Subway: з чого усе починалось...

18.07.2017

Як завдяки щирій відданості своїй справі та абсолютній свободі дій Фред Де Люка створив мережу, що порівняно за невеликий час розрослася до неймовірних розмірів по всьому світу! 

Те, що Фред Де Люка стане «великою» людиною, його батькам стало зрозуміло давно. У десять років Фред вже забезпечував себе сам, збираючи і здаючи пляшки з-під пива. 

Через деякий час Де Люка змінив цей не дуже прибутковий бізнес на більш респектабельний і почесний - доставку газет. Фред підійшов до справи раціоналізаторськими чином, склав ідеальний маршрут і об'їжджав щодня на велосипеді чотириста будинків. 

Через деякий час сім'я Де Люка перебралася в Коннектикут: тут Фред почав посилено готуватися до вступу в коледж. Скоро юнак зрозумів, що однієї підготовки недостатньо: для навчання йому будуть потрібні гроші. Фред влаштувався на роботу в магазин, але грошей для оплати коледжу все одно не вистачало. Проривним роком для юнака став 1965 - в Коннектикут прибув хороший друг сім'ї ДеЛюка, Піт Бак, який був фізиком в одній з американських наукових лабораторій. 

Піт порадив Фреду зайнятися продажем сендвічів. Виявилося, що для відкриття невеликого ресторанчика потрібно не так вже й багато грошей - близько тисячі доларів. Цю суму Бак із задоволенням позичив своєму юному протеже. ДеЛюка швидко знайшов містечко під ресторан і назвав його «Pete's Submarines» - на честь містера Бака, звичайно. Субмаринами називали довгасті сендвічі, що нагадують підводні човни. Сьогодні такий сендвіч можна замовити в будь-якому ресторані Subway. 

Прагнучи привернути до закладу покупця, Фред дав оголошення на радіо. На ранок він припав до радіоприймача і з подивом зрозумів, що назва його закладу звучить досить дивно. Юний ресторатор вирішив перейменувати ресторан в Pete's Subway. У міру зростання мережі, назва була скорочена до Subway. 

Сьогодні Де Люка любить згадувати перші кроки своєї компанії. Фред розповідає, як сидів на кухні і ножем за три долари нарізав овочі для сендвіча на простій фанерній дошці. За словами ДеЛюка, такий заклад сьогодні не зміг би пройти інспекцію, і його затія була б зарізана на корені. 

Завдяки ретельності і працьовитості, Фреду вдалося відкрити тридцять два ресторани швидкого харчування за десять років. Особливо важко ДеЛюка довелося в перші роки з двома першими ресторанами. Точки він вибрав невдало, народ відвідував ресторан погано і ДеЛюка насилу розплачувався з численними рахунками. Але для третього ресторану він зміг підібрати місце на жвавій вулиці - і торгівля закипіла. 

1974 рік став новим етапом зростання і розвитку мережі: почалися продажі франшиз компанії. Саме компанія Subway найчастіше називається, як успішний приклад застосування франчайзингу. Наприклад, авторитетний в області середнього бізнесу журнал Enterpreneur понад десять разів називав Сабвей ідеальної франшизою для підприємців-початківців. 

Перший франчайзі Subway відкрився в американському містечку Воллінгфорде. Після цього нові франчайзі-ресторани стали з'являтися, як гриби після дощу. У вісімдесят четвертому році двадцятого століття перших відвідувачів прийняв бахрейнський Subway. 

Сьогодні компанія володіє тільки ім'ям - власних ресторанів у неї немає, вони всі належать франчайзинговими партнерам. Експерти в області бізнесу вважають, що головним успіхом франшизи стала простота. ДеЛюка став одним з першопрохідців в області створення бізнесу «під ключ». Він робив все сам - шукав приміщення, обладнання, навчав партнерів, працював в кухні і розмовляв з постачальниками. 

Де Люка надавав франчайзі максимальну свободу дій, що дозволило мережі Subway розростися до неймовірних розмірів, обійшовши за кількістю ресторанів у США основного конкурента - МакДоналдс. Основна перевага франшизи Subway - досить низькі витрати на запуск ресторану. Сендвічі виявилися більш стійкими, ніж гамбургери, тим більше що компанія підігріла інтерес до продукту за допомогою вмілої рекламної компанії. 

До 2007 року оборот мережі досяг неймовірних 11 мільярдів доларів на рік. 

http://bokosmart.com/biznes/osobystisnyj-rist/2499-istoriia-uspikhu-subway

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу