Три договори, без яких неможливо безпечно розвивати мережу по франшизі - поради від юриста Першої школи франчайзингу

Три договори, без яких неможливо безпечно розвивати мережу по франшизі - поради від юриста Першої школи франчайзингу

Три договори, без яких неможливо безпечно розвивати мережу по франшизі - поради від юриста Першої школи франчайзингу

29.11.2018

Франчайзинг - це спосіб організації бізнесу, при якому компанія-власник (Франчайзер) передає незалежному бізнесмену чи компанії (Франчайзі) право на продаж товарів і послуг цієї компанії в обмін на зобов'язання Франчайзі продавати ці товари або послуги:

- з дотриманням певних якісних характеристик;  

- із застосуванням обумовлених технологій;  

- за розробленою схемою;  

- в чітко встановленому місці;  

- під певним товарним знаком.

photo-1484706523581-25ee30e3fe03.jpg

Задля захисту бізнесу Франчайзера та офіційного підтвердження виконання обов'язків з боку Франчайзі, перед продажем франшизи необхідно обов'язково підписати франчайзингові договори:


1. Договір про наміри та конфіденційність.

Підписується на етапі переговорів, коли Франчайзер починає надавати майбутньому Франчайзі конфіденційну інформацію і витрачати на нього багато часу, але підписувати основний договір Франчайзі ще не готовий.

Згідно цього договору Франчайзі сплачує частину вступного внеску, який не повертається в разі не підписання наступних договорів. Це страховий платіж.

2. Ліцензійний договір.

Цим договором Франчайзер передає право Франчайзі працювати під його торговою маркою і зі всіма об’єктами інтелектуальної власності (коротко ОІС), які запатентовані, або зареєстровані, як винахід чи твір Франчайзера. 

Що має бути зареєстровано, запатентовано і як це зробити Вам підкаже патентний повірений у якого обов’язково треба проконсультуватись.


3. Договір комерційної концесії

Це основний договір, який регулює відносини між Франчайзером і Франчайзі. В ньому прописані всі правила ведення даного бізнесу, вимоги до однієї та другої сторони, наслідки невиконання цих вимог, штрафні санкції, умови для розірвання.

В цьому договорі має бути багато посилань на франчайзинговий пакет, так як у всіх посібниках є детальний опис того, як має працювати Франчайзі в даній мережі. Стандарти інтер’єру, екстер’єру, зовнішнього вигляду персоналу, обслуговування і таке інше.Більше про те, що ще необхідно для створення та продажу франшизи: https://franchisegroup.com.ua/first-school-of-franchising/

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу