Українські франшизи в Казахстані: відразу в бій

Українські франшизи в Казахстані: відразу в бій

Українські франшизи в Казахстані: відразу в бій

16.04.2019

Міжнародні франшизи виходять на ринок Казахстану, компанії made in Ukraine також зацікавилися цим ринком.

Чому українські бізнес-моделі будуть цікаві казахстанцям - розповідає Мирослава Козачук, співзасновник і акціонер міжнародної компанії Franchise Group.

5328.jpg

Казахстан приваблює інвесторів ресурсами, відкритістю до інновацій, наявністю розвиненого фінансового сектора. У рейтингу ведення бізнесу Світового банку Казахстан вже на 36-му місці серед 190 країн. Цими умовами треба користуватися. В Нур-Султані (Астана) та Алмати не перший рік успішно працюють великі міжнародні гравці: McDonald`s, Burger King, Starbacks. За «акулами» на ринок виходять молоді та амбітні формати. Українці - з таких. Впевнена: шлях, який українські франшизи пройшли на Батьківщині за 15 років, в Казахстані зможуть пройти за п'ять. Я виділила п'ять причин, чому українські франшизи будуть затребувані в Казахстані:

1. Українські бізнес-моделі успішні. Зараз в Україні розвиваються близько 450 франшиз: ресторани, салони краси, пекарні, курси іноземних мов, дитячі школи та садки та багато іншого. І ці бізнес-моделі добре тиражуються вже не тільки в Україні, але і в світі, що доводить їх реальний вихід на закордонні ринки.

2. Знайомі продукти і послуги. З Казахстаном нас об'єднує спільне минуле і тісні зв'язки: тисячі українських фахівців працюють в Казахстані, літаки переповнені туристами і бізнесменами, а багато хто прилітає до Києва на вихідні і вже знайомий з київськими та львівськими ресторанами, кафе, салонами краси. Я і мої колеги постійно відповідаємо на дзвінки від казахстанців, які особисто оцінили українські формати або чули від знайомих та хочуть почати працювати в подібних форматах.

3. Українська франшиза доступна казахстанцям. Від західних моделей їх відрізняє тільки ціна - вони в сотні разів дешевше європейських або американських зразків. Ціна внеску стартує з десятків тисяч доларів і це може стати відмінним стартом для людей, які шукають формат для власної справи, але сумніваються в своїх силах. При цьому українські франшизи надають великий рівень підтримки, включаючи концепцію, фінансові прогнози, дизайн-проект, меню, CRM-програму, навчання персоналу, franch book, в якому розписано як діяти в будь-якій ситуації. Цей пакет дає бізнесу стійкість і допомагає швидко вийти на прибутковість. Франшизу можна порівняти з хорошим бізнес-освітою, коли знання тут же конвертуються в готовий продукт або послугу. Покупець економить час, не придумує велосипед, не набиває власних шишок, а бере готову працюючу справу і просто розвиває себе, місто та країну. Цифри говорять на користь франшиз: тільки 20% компаній, що працюють по франчайзингу, припиняють свою діяльність через 10 років. Самостійні стартапи не виживають в 80% випадках зі ста.

4. Бізнес-моделі пройшли випробування кризою. Українські підприємці вміють працювати в кризі, коливаннях національної валюти, під час зниження цін на основні позиції експорту.

5. Казахстан заохочує розвиток малого і середнього бізнесу. Цей напрямок записано і в державній Стратегії «Казахстан-2010». Іноземні франшизи забезпечать країну новими технологіями, спровокують зростання власних бізнесів, нададуть робочі місця. Ефект зростання добре помітний на українських кав'ярнях: через кілька років після приходу світових мережевих гравців, вітчизняні підприємці запропонували нові формати і захопили ринок. Такий же ефект накопичення досвіду і старту нових бізнесів можна прогнозувати і в Казахстані.

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу