Валентин Іванов, засновник NTP: Ми перетворили вафлі в Healthy Food

Валентин Іванов, засновник NTP: Ми перетворили вафлі в Healthy Food

Валентин Іванов, засновник NTP: Ми перетворили вафлі в Healthy Food

20.07.2018

33-річний Дніпровець Валентин Іванов набив руку, відкриваючи закладу в Україні та за кордоном для проекту свого друга і товариша і тільки після цього зважився на власний ресторанний проект.
 Сімейна історія підприємців, які реалізували проект здорового харчування NTP, починаючи від ідеї і закінчуючи відкриттям власного кафе, а потім і розвитком мережі по франчайзингу не тільки в Україні, а й за кордоном


24131315_1953853741607915_7537881531959495077_n.jpg

Львівський Wafjoу: "Дорогоцінний" досвід

Чому ресторанний бізнес?

Бренд я розвиваю разом зі своєю дружиною, а вона дуже захоплений кулінар: у неї немає спеціальної освіти, але готує з 12 років. Я найбільший її критик. Ми захоплювалися ресторанним бізнесом багато років, але поштовхом реалізувати нашу мрію послужила ідея товариша, який вирішив займатися громадським харчуванням.

Я добре знайомий з культурою харчування, знаю які продукти з якими сумісні, які правила зберігання. Ми самі харчуємося бездріжджовий випічкою, любимо салати, крем-супи, без м'яса і без бульйону. По суті вся кухня NTP це наш стандартний раціон, який склався за 19 років спільного життя.

У мене було багато інформації технічного плану, а у дружини - за технологією приготування їжі. Ми виводили власні рецепти страв, серед яких і власна рецептура тесту на вафлі. До цього вафлі були корисними.

Кухнею повністю займається дружина, я експерт в техніці і здійснюю менеджмент.

25073086_319530828563632_5803409493797929248_o.jpg

У вас був досвід ресторанного бізнесу до відкриття власного ресторану?

Досвід я отримав, розвиваючи торгову марку Bubble Waffle і відкриваючи закладу в Новосибірську, в Алмати, у Львові, Харкові, Києві. Ідея мого товариша, з яким я вирішив допомогти, реалізовувалася просто: ми купуємо вафельниці на Аліекспресс, формуємо пакет для франшизи і продаємо їх.

Я на той момент ще працював в дистриб'юторської компанії. Ми зареєстрували торгову марку, почали розвивати її на нашому ринку, шукати виходи на міжнародний ринок. Саме тоді я і отримав багаж знань з розвитку франчайзингу та мене цей напрямок настільки захопило, що незабаром я попрощався зі стаціонарної роботою.

За рік відкривши 13 закладів і навчивши персонал, я зрозумів, що у мене самого вийде ще краще. Ми з дружиною вирішили розвивати свій бренд. Я взяв ще одного інвестора в долю, скористався кредитами, крім цього мені допомагали грошима родичі і друзья.Так з'явився Wafjoу у Львові.

Чому Львів, якщо ви самі живете в Дніпрі?

Це центр всіх регіональних туристичних потоків - тут можна зустріти і киян, і харків'ян, і одессітов.Ето хороший старт для будь-якого бренду - регіональна впізнаваність дуже велика. Це була наша стратегія.

Ми повністю занурилися в процес: я сам працював в кафе і в ролі офіціанта, і в ролі барісти. Режим був дуже жорсткий: за 9 місяців у нас не було жодного вихідного дня. Це дало результати - через три місяці нас номінували на Пальмову гілку, ми увійшли в топ Foursquare з оцінкою 9,4, TripAdvisor з рейтингом 5.0.Такого рейтингу не мало жодне заклад у Львові.

Чому вафлі?

Ера культури вафель прийде до нас дуже масово - як раніше суші, піца, гамбургери. Наступні п'ять років їх місце займуть страви на основі вафель. Наша сила в авторському продукті. Наша кухня дозволяє любителям м'яса або риби при бажанні доповнити і цим продуктом будь-яке меню.

Скільки ви інвестували до львівського кафе?

Ми інвестували 16000 доларів. Кафе було дуже маленьке - всього 27 кв м і знаходилося в досить складному місці - на вулиці, яка навіть нумерацію будинків не мала. Навіть з відмінними оцінками в Foursquare нас часто не могли знайти. Ми дуже раді були відкритися в центрі, але не очікували такого підступу з локацією.

Ми співпрацювали з місцевими ресторанними критиками, до нас приходили їсти і дуже відомі люди у Львові, вони рекомендували нас своїм друзям, а ті приводили до нас своїх знайомих. Таке "сарафанне радіо" дозволило нам набрати обертів.

Багато вибирали нас через топових позицій в Foursquar і TripAdvisor. Ці два ресурси відіграють величезну роль у розвитку будь-якого ресторанного бізнесу.

24291615_315788868937828_7084222535543545406_o.jpg

Вийшли на окупність?

Ми не встигли окупитися. У червні стало жарко. Приміщення було дуже маленьким і літній майданчик нам забороняли ставити, через сусідство з паркуванням. Я обійшов всі залучені інстанції в процес, але не зміг нічого добитися. Крім того, наша вулиця потрапила під генеральну реконструкцію. Ми вирішили не ризикувати і не стали продовжувати договір оренди. У мене почалися розбіжності з інвестором.

Досвід збільшує нашу мудрість але не зменшує дурниці, але виходить все тільки у тих, хто йде до кінця. А ми були готові - і вже реалізували проект в Києві разом з партнерами.

Франчайзинг як старт

Коли вам прийшла ідея продавати франшизу?

Ми почали отримувати багато звернень з проханням продати франшизу, але розуміли, що якщо продовжимо працювати у Львові з таким графіком і режимом, на франчайзинг у нас не вистачить ні сил, ні часу. Тому як тільки ми продали першу франшизу в Києві, то вирішили закрити кафе у Львові і зосередитися на розширенні мережі по франчайзингу.

Чому ви вирішили розширювати мережу за рахунок франчайзингу?

По-перше, у мене немає власних коштів на розвиток. А по-друге - запорука успіху - згуртована команда. А я з тих, хто "хочеш зробити добре, зроби це сам". Під франчайзинг «сам» не варіант. Тут потрібна професійна команда і на її пошуки можуть піти роки.

Маючи власний заклад, я б нічим крім цього не міг би займатися. Тому поки що ефективніше реалізую себе як управлінець, ніж власник.

Київський NTP - прибуток з першого місяця

Як Wafjoу став NTP?

Ми вийшли на більш високий рівень - і по кухні і по локації, і по місту відкриття. Тепер у нас цікавий багатьом сегмент: чи не веганські і не вегетаріанське заклад, але і не фастфуд - у нас немає смаженого, при приготуванні потрібно мінімальна обробка їжі.

У вересні 2017 роки ми вже з партнерами відкрили кафе в Києві - NTP або New Tasty Place. Ми дуже оперативно відкрилися - за два місяці. Точка працює в новому форматі з модернізованою кухнею, ми збільшили порції, попрацювали з асортиментом.

27625405_806554656197579_7994856322062460419_o.jpg

Чи не боялися партнери купувати франшизу закладу, у якого немає мережі?

Це фанати нашої їжі. Те, що вони захотіли відкрити свій заклад, пояснюється тільки наявністю незвичайного, несхожого на інші, продукту. Багато закладів створюють мережу засновану не так на авторської кухні, а за рахунок банально налагоджених бізнес-процесів.

За франчайзингом стоїть майбутнє інтелектуального ринку України, а громадське харчування це спосіб пропаганди нашого сімейного, здорового харчування. Я просуваю в ресторанну індустрію авторську кухню на основі здорового харчування.

Ваші існуючі партнери займаються якимось іншим бізнесом?

Так, у них свій колл центр в рідному місті, який зараз працює на повну автономію. Вони вирішили направити енергію в нове, цікаве їм напрямок. І не знайшовши в Києві якісних закладів з гарною кухнею, звернулися до нас.

Все склалося: у них інвестиції, у мене приміщення і хороший продукт.

У Києві ми вийшли на чистий прибуток з першого місяця. Від локації залежить дуже багато: ідеальне місце приносить прибуток з першого місяця. Гарне місце можна розкрутити за 3 місяці, а на не дуже хороше, як було у нас у Львові, доведеться витратити до півроку.

Які умови вашої франшизи?

Підходячи до створення своєї франшизи, я враховував помилки багатьох компаній. Я розумів, що на старті бренд повинен бути швидкоокупним, щоб мережа активно росла. Тому я пішов від тих інвестицій, які вважав не ключовими, таких як дорогий ремонт, супер меблі. Помпезний ремонт, як приваблива складова для походу в ресторан, залишився в минулому. Зараз важливий комфорт і атмосфера. Поєтому найбільші інвестиції в NTP йдуть в обладнання - італійського, німецького і американського якості. Паушальний внесок становить 5000.

Інвестиції в ремонт завжди плаваючі і сильно залежать від стану приміщення. Київське заклад площею 100 кв м обійшлося нам в 50000 доларів.

Як ви вийшли на партнерів в Миколаєві і Одесі?

Ми теж познайомилися в моєму закладі і їм сподобався мій підхід до бізнесу. У мене домовленості щодо відкриття з рядом партнерів по Україні: в Ужгороді, Одесі, Луцьку, Дніпрі. Але у мене є і запити з Нью Йорка і Тель Авів. У мене багато знайомих, які готові інвестувати в цей бізнес, а мій досвід виведення в іншу країну допоможе уникнути багатьох помилок.

В Ужгороді ми тільки шукаємо приміщення: там дуже складний ринок нерухомості. Нам запропонували точку за 3000 євро, але для Ужгорода і нашого проекту з його середнім чеком це занадто велика сума. Часом самий класний бренд вбиває саме оренда. У Діми Борисова є формула, згідно з якою оренда не повинна перевищувати 10% валового обороту самого кафе. І з досвіду партнерів, коли в ТРЦ сильно підвищувалася оренда, люди йшли і втрачали дохід.

рпрп.jpg

У ТРЦ початківцям рестораторам не варто йти?

Ні в якому разі. Вони "вбили" не один класний новий бренд, який чекав обіцяний трафік. Їх конверсія з відвідувачів в клієнтів дуже індивідуальна штука. У ТРЦ успішно працюють фастфуди, наприклад Макдональдс, а хинкальную з авторською кухнею в цей же час пустує. Адміністрації ТРЦ все одно, якщо ти не встиг зняти депозит вчасно - у них вже готовий наступний клієнт на твоє місце.

Чи потрібен сайт рестораторові?

Зараз соцмережі працюють ефективніше будь-якого сайту. Там можна знайти і інформацію про бренд, і меню, і пости. Я раніше вкладав гроші в це, але контекстна реклама в фб дасть в десятки разів більше потенційних клієнтів.

На кого дивилися, вибудовуючи власні бізнес-процеси?

В українському рітейлі для мене немає авторитетів. Макдональдс - одна з найуспішніших франшиз в світі. Я хочу створити таку ж історію, але з іншим продуктом, більш якісним і корисним, де замість коли буде смузі, а картоплю фрі і гамбургер замінять салат і крем-суп. І ми на шляху до успіху - франшизу готові купувати наші партнери в Штатах, в Європі, Казахстані. Вони вже вивчають ринок.

Більше про проект

https://franchisegroup.com.ua/ru/catalog-franchise/catering/ntp-new-tasty-place/ 

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу