Від першої особи: про побудову бізнесу і франшизу дитячого садка від власниці мережі дитячих дошкільних установ «Тотоша» Тетяни Сорокіної

Від першої особи: про побудову бізнесу і франшизу дитячого садка від власниці мережі дитячих дошкільних установ «Тотоша» Тетяни Сорокіної

Від першої особи: про побудову бізнесу і франшизу дитячого садка від власниці мережі дитячих дошкільних установ «Тотоша» Тетяни Сорокіної

15.07.2019

В Україні зростає попит на освітні франшизи. Тетяна Сорокіна, керівник мережі талант-клубів і дитячих садів «Тотоша», розповіла, чому зараз вигідно займатися дошкільною освітою, яких помилок може уникнути франчайзі «Тотоша» і чому дітей потрібно готувати не до іспитів, а до життя.

viber image 2019-03-15 , 11.01.24.jpg

Тетяну знають всі власники приватних садів України: свій досвід запуску 25 освітніх центрів та дитячих садків вона спакувала в зразкову франшизу, а також в цікаві семінари, тренінги і надихаючі вебінари.

Я запускала «Тотоша» у 2011 році як центр раннього розвитку. До цього я займалася багатьма видами бізнесу, в тому числі і в сфері нерухомості.

Зараз у деяких бізнесменів є проблема, коли купили нежитлове приміщення і не знають, що там робити та який бізнес піде. Можливо відкрити ресторан, перукарню, кав'ярню, або приватний дитячий садок. Інші хочуть знайти себе в чомусь більш цікавому, ніж торгівля або управління салоном краси. У 2011 році я вибрала роботу з дітьми і не разу про це не пошкодувала.

Я б відкривалася по франшизі, якби зараз починала освітній бізнес. Тоді змогла б уникла багатьох помилок, типових для початківців. Цей бізнес складний, важлива висока клієнтоорієнтованість: ми надаємо послугу і дітям і батькам. Крім того, необхідно вміти зібрати і виростити команду професіоналів, а також знати дуже багато нюансів цього виду діяльності.

Працюючи з дітьми, ми моделюємо майбутнє нашої країни. Мене надихає цитата з книги Олександра Висоцького «Обов'язки власника компанії»: «Що може бути важливіше дошкільного виховання дітей? Від того, як з дитиною поводяться в дошкільному віці, залежить, чи буде вона проявляти творчість, чи захоче вчитися і застосовувати вивчене, як її життєві цінності. По суті, її майбутнє, а також майбутнє її оточення і всієї людської цивілізації визначається саме в цей період».

Про садок повного дня у нас запитали перші люди, які прийшли в наш центр раннього розвитку. Сад я відкрила в 2012 році, почавши з групи 4-х годинного перебування. На сьогоднішній день у нас кілька власних садків, центр розвитку, і садки відкриті по нашій франшизі.

Ми запустили початкову школу в 2018 році. Цього року переїжджаємо в більш просторе приміщення – не поміщаємося, хоча у нас всього по 12 дітей у класах.

IMG_7250.jpg

Ми перфекціоністи: спочатку відшліфували програму для першого класу, потім для другого, а зараз – для третього. У планах – школа на всі класи. Консультуємося за програмами навчання у фахівців Новопечерський школи. Хоча є школи, в яких нульовий клас займається в одній групі з третьокласниками. Але така модель – не для мене.

Зараз в Україні – вікно можливостей для приватних садів і шкіл. У Києві – особливо в районах масової забудови – держсадків не вистачає. На 100 місць в держсадку претендує від 120 до 170 дітей. Не краща ситуація і в інших містах країни. Тому дефіцит місць заповнюють приватні заклади. Але на сьогодні кількість зареєстрованих приватних садів мізерно мало: всього 1,26%. Звичайно, багато хто поки працюють без ліцензії, як дитячі центри.

Центр розвитку я запускала всього за 5 тисяч доларів в 2011 році, а зараз поріг входження – від 20 тисяч доларів.

Дефіцит відповідних приміщень гальмує ринок приватної освіти. Більшість орендодавців пропонують площі без ремонту, а ремонтні канікули становлять максимум три місяці. Плюс потрібно мати подушку безпеки на період виходу на запланований прибуток.

Період окупності саду залежить від заповнюваності. За нашою консалтинговою програмою «Відкрий свій клуб/сад» ми нещодавно відкривали садок в Крюковщині на 30 місць. Заповнили його за два місяці. У такому випадку період окупності склав кілька місяців.

Вартість абонемента саду стартує від 8 тисяч гривень на місяць без харчування. Ціни обумовлені ринковою вартістю оренди і комунальних послуг, стильним якісним ремонтом, гідними зарплатами грамотних фахівців, невеликими кількістю дітей в групах, високою вартістю фірмових іграшок і методичних матеріалів, якісним обладнанням, постійними і змінними витратами.

Успішність садка сильно залежить від власника: як він спілкується з дітьми і батьками, підбирає кадри, вибирає методичну складову, управляє всіма бізнес-процесами і т.д. Якщо власник добре знає потреби батьків і дітей, вміє створити і мотивувати команду, знає основи маркетингу і продажів, вміє правильно розпоряджатися фінансами, горить своєю справою –його чекає успіх. Як, наприклад, наша учениця – вже згадана тут бізнес-вумен з Крюківщини, –вже відкриває другий сад. І це протягом одного року!

Приватний дитячий садок – це робота з певними очікуваннями батьків: для одних в пріоритеті їжа і прогулянки, а для інших – програма, розвиток, і щоб малюк не хворів. Потрібно вміти індивідуально працювати з кожним.

IMG_5486.jpg

Наша команда допомогла відкрити 25 садочків в Україні по консалтинговій програмі. За цей час ми відшліфували технології, бізнес-процеси, створили докладні конспекти занять для будь-якого віку. Все це упакували у франчайзинговий пакет. Створили крутий брендбук, дизайн-проект, пакет юридичної документації та ін.

У Першій школі франчайзингу від Franchise Group нас навчили все робити на високому рівні. У підсумку ми створили одну з кращих освітніх франшиз в Україні. Наша франшиза закриває питання створення якісного продукту, маркетингу, сервісу, побудови команди і багато іншого.

23.jpg

Вибираючи франшизу дитячого садка, бізнесмен отримує пакет готових рішень і всебічну підтримку. Ринок дошкільної освіти – на стадії формування. Існує багато білих плям в юридичних аспектах для приватних садочків і багатьох інших питаннях. Не менш важливо правильно вибрати приміщення і грамотно зонувати простір – оренда дорога і кожен метр повинен активно використовуватися.

Франшиза допоможе швидко і ефективно стартувати, без помилок і провалів. Не можна вдруге створити перше враження. Поки інші будуть набивати шишки, ви почнете успішно заробляти, не втрачаючи часу на виправлення недоліків. Ви заощадите гроші, час і нерви.

Мені подобається гасло фінів: ми готуємо дітей ні до іспитів, а до життя. Наше завдання – щасливий малюк і задоволені батьки. У навчальному закладі дитина повинна отримати навички критичного мислення, креативності, комунікації, кооперації, вмінню вчитися і використовувати отриману інформацію на практиці.

Я б хотіла побудувати садок, де у дітей буде можливість якомога більше займатися фізкультурою, з сучасної майданчиком, майстерні з дитячими гончарними кругами і ткацькими верстатами. Такі садки я бачила в Фінляндії. У фінів вся дошкільна освіта – приватна, але частина коштів оплачує муніципалітет. Престиж педагога в країні дуже високий, а зарплата вихователя становить кілька тисяч євро.

Мій ідеальний франчайзі  активна цілеспрямована людина, яка бачить мету – не бачить перешкод. У приватному дитячому садку він зможе реалізувати свої амбіції, творчий потенціал, працювати в молодому креативному колективі, спілкуватися цікавими людьми, мати стабільний дохід, давати гідну дошкільну освіту своїм дітям у власному саду. І найголовніше – цей бізнес соціальнозначущий. Ми допомагаємо створювати майбутнє нашої країни. Це важлива і велика місія. А коли ти робиш добру і корисну справу – весь світ на твоєму боці! Перевірено на практиці! Це дуже надихає, тим більше, що з кожним роком батьки все більше розуміють важливість приватного дошкільної освіти. Зараз саме час заходити і стартувати!Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу