Відомі кейси світу франчайзингу

Відомі кейси світу франчайзингу

Відомі кейси світу франчайзингу

Відомі кейси світу франчайзингу

08.09.2017

Найвідоміша франшиза в світі 

Саме франчайзинг забезпечив компанії McDonald's світовий успіх і дозволив зайняти лідируючі позиції в світовому бізнесі. У США близько 80% ресторанів цієї мережі - франшиза, а в Європі - близько 50%. Початковий капітал для відкриття «ресторану» під маркою McDonald's має становити не менше 1 000 000 доларів, а роялті - від 12,5%. 

Найперша в світі франшиза 

Родоначальником сучасної системи франчайзингу став засновник всесвітньо відомої компанії Singer Sewing machine company Іссак Зінгер. Саме він в 1851 році уклав з дистриб'юторами своєї продукції перший в світі письмовий договір про передачу права на продаж і ремонт швейних машинок Зінгер на певній території США, тобто, відповідно до сучасних норм - уклав договір франшизи. 

Найдорожча франшиза в світі

У далекому 1952 році в штаті Теннесі Кеммонс Вілсон заснував компанію Holiday Inn, яка згодом стала першою готельною компанією, що продає франшизу. Сьогодні цей бренд входить до складу однієї з найбільших в світі мереж готельного бізнесу, «керує» більш ніж 4500 готелів в 100 країнах світу і є «власником» шести знаменитих торгових марок, серед яких: Inter Continental Hotels & Resorts, Holiday Inn Express, Staybridge Suites і інші. Вартість франшизи цього бренду починається від 5 000 000 доларів без урахування вартості приміщення. Цікаво, що при цьому ціна паушального внеску у цього гіганта складається всього 5 000 доларів.

Найдешевша франшиза в світі 

Однією з найбідніших країн світу вважається Індонезія. За офіційними даними близько 75% населення країни живе за межею бідності, тобто в середньому місцеві жителі витрачають на їжу і розваги не більше 2,5 доларів в день. Але, незважаючи на це, близько 60% індонезійців не відмовляють собі в послугах мобільного зв'язку. Тому місцева компанія RUMA, організуюча термінали оплати мобільного зв'язку, вирішила підтримати свій бізнес за допомогою франшизи. Так був створений продукт під назвою «Business in a Box» - готовий «бізнес в коробці», який представляє собою точки поповнення рахунків за мобільний зв'язок. Коштує таке задоволення всього 23 долари. За перші півроку роботи компанії вдалося продати лише трохи більше 1 500 франшиз, і що важливо, все її партнери змогли окупити витрати і навіть заробити на зайвий шматок хліба. До речі, 9 з 10 франчайзі RUMA - жінки. Так що це ще і сама «жіноча» франшиза в світі. 

Найбільша франшиза в світі 

У 1965 році американець Фред Де Люка відкрив невеличку кав'ярню, яке через роки перетворилася в відомий бренд Subway. І знову успіху сприяла франшиза, яку Фред Де Люка почав надавати своїм дистриб'юторам з 1974 року. За даними на квітень 2015 року мережа Subway налічувала понад 43 700 ресторанів по всьому світу. Для досягнення такого масштабу компанії знадобилося 50 років, з яких 41 рік бренд продає франшизу. До речі, в США і Канаді цей бренд фаст-фуду став лідером на ринку, випередивши таку легенду, як McDonald's. Секрет фірми тут криється в тому, що початкові витрати на бізнес тут в рази менше, ніж у McDonald's. Адже в Subway немає кухні, всі продукти свіжі і зберігаються на вітрині. Також компанії на руку мода на здорове харчування, адже концепція марки - приготування страв тільки зі свіжих продуктів на очах у покупця. 

Найприбутковіша франшиза в світі 

Гаррі Поттер створив справжнє диво для компанії Warner Brothers. Прокатні збори перших семи частин фільму про юного чарівника принесли в скарбничку компанії 6,4 мільярда доларів. Серія фільмів про Гаррі Поттера стала найприбутковішою франшизою в історії світового кінематографа, випередивши навіть суперпопулярних зараз «Месники», історія яких, втім, не закінчена.

Сама «лінива» франшиза в світі 

Неймовірно, але факт: при покупці комп'ютерної програми 1С, ви автоматично стаєте франчайзі-дилером. В результаті у компанії з'явилося більше 20 000 франчайзі. Правда, варто відзначити, що і банкрутують ці дилери теж тисячами. 

Чекайте на огляд ринку українського франчайзингу і робіть свої попередні припущення.

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу