Воєнний стан в Україні: як реагує бізнес

Воєнний стан в Україні: як реагує бізнес

Воєнний стан в Україні: як реагує бізнес

13.12.2018

Міжнародний франчайзинговий форум ресторанної та готельної індустрії - Franchithink зібрав на території одного з найбільших столичних виставкових центрів українських і міжнародних інвесторів і франчайзерів. Редакція блогу Ribas Hotels Group поставила топовим спікерам форуму одне з найактуальніших питань і ми ділимося цим вами:

Яким чином введення воєнного стану в деяких областях України вплине на бізнес?

Олександр Мусатов, співвласник True Burger Bar і Hendrick's bar, автор навчальних семінарів з операційного менеджменту ресторанів, управлінню кухнею, управлінню персоналом. Розробник Системи стандартизації ресторанів. Автор підручників для співробітників ресторанів, тренер-консультант у сфері HoReCa: 

Мусатов-1.jpg

- З урахуванням ескалації конфлікту можемо говорити про два погляди на цю ситуацію. 

З одного боку досить складно відстежити моментальну реакцію.

Хоча, насправді, я її бачу і вже можу привести наочний приклад. Нещодавно в Києві проходив масштабний захід.

Зі ста двадцяти заявлених учасників приїхали тільки сімдесят. Тобто близько п'ятдесяти людей з різних причин вирішили скасувати поїздку.

У момент введення воєнного стану я проводив семінар в Херсоні. На ньому були присутні близько шістдесяти людей. Херсонська область, як ви знаєте, входить в зону, на яку поширюється воєнний стан. Не можу сказати, що я побачив паніку або істерію. Звичайно, люди збентежині, не зовсім розуміють, чого очікувати. І будувати якісь прогнози, говорити, як все погано або навпаки - стверджувати, що це піде на користь українській економіці - я не готовий.

Ми переживали не один форс-мажор: криза дев'яносто восьмого року, 2004 року, 2008-го. Пережили ми і 2014-ий, в якому запускали True Burger Bar.

Мудрі китайці кажуть, що криза - це час можливостей.

Для нас головне, - щоб люди при цьому не гинули.

Моя позиція така: крок за кроком йти вперед і добре виконувати свою роботу. Думаю, в цьому призначення кожного керівника і запорука успішного функціонування бізнесу в різні періоди.

длигач2.jpg

Андрій Длігач, доктор економічних наук, стратег, CEO Advanter Group, засновник спільноти Board, Luniter Troubleshooting:

- Я вважаю, що для економіки особливого негативу не буде. Залучення іноземних інвестицій становить близько одного мільярда доларів на рік. А повинно бути близько десяти. Так що гірше вже не буде. Ну, втратимо ще сто мільйонів інвестицій. Це відіб'ється на окремих секторах, але не на економіці в цілому. В принципі, вже бачимо, що багато проектів заморожено.

Держава, по ідеї, повинна використовувати цю ситуацію, щоб показати інвесторам, які бажають зайти в країну, а також франчайзингам - що зобов'язання виконуються, курс гривні стабільний, фактично все, зокрема й економіка працює, бюджет поповнюється. Необхідно продемонструвати це, перевівши негатив в позитивну тональність і активно занятися захистом прав власності. В такому випадку, держава могла б ввійти в 2019-2020 рік з майданчиком для прекрасного зростання.

Я вважаю, що Україна приречена на активне зростання, динамічний розвиток і ніякі воєнні стани цьому перешкодити не зможуть

.

Козачук-1.jpg

Мирослава Козачук, провідний фахівець в області франчайзингу в Україні та за кордоном, співвласник і головний виконавчий директор компанії Franchise Group, автор проекту «Перша школа франчайзингу», партнер з розвитку франчайзингової мережі Технічної студії «Винахідник» та Robo Club:

Нелегке питання. Те, що пережила Україна за останні вісім років, той досвід, що набула не дасть бізнесу кардинально загрузнути в проблемах. Український бізнес уже став свідомим і постійно розвивається.

Підозрюю, всі, хто подумував купити франшизу, притримали гроші в кишені і прямо зараз не зважаться це зробити.

Але ті компанії, які вже розвиваються по франчайзингу, розуміють, що франшиза - це одна з тих переваг, завдяки якій власник не покине свій бізнес напризволяще і зможе керувати ним по всьому світу.

В даному випадку, франчайзинг - якраз той інструмент, який дуже яскраво показує, як круто розвиватися не тільки у своїй країні, але і в інших державах. І в якийсь момент це дозволяє убезпечити себе, своїх співробітників, компанію, клієнтів від складних ситуацій.

Воронюк-1.jpg

Антон Воронюк, керівник Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts:

- Поточний стан в країні є наслідком того, що триває на території АТО вже досить довго. Я впевнений, що український бізнес підлаштується під ці реалії.

Бабуцкая-e1544195339655.jpg

Яніна Бабуцька, керівник відділу консалтингу Franchise Group:

- Воєнний стан не означає, що треба зупинити всі бізнес-процеси і припинитироботу. Необхідно подумати про те, як перестрахувати свою компанію і масштабувати її не тільки в Україні, а й за її межами: відкривати представництва або франчайзингові об'єкти на інших територіях. Це посилить сам бренд, його капіталізацію, інвестиції і захистить бізнес від неприємних форс-мажорів. Зупинятися точно не можна.

7a1ca71fa271ab359dcb3a66c96d13a2.jpg

Оксана Долгова, бізнес-тренер компанії BogushTime, коуч, інструктор, психолог:

- Наша основна аудиторія - це власники компаній і керівники топових підрозділів. Однозначно, воєнний стан впливає на бізнеси. Оскільки ми працюємо з цілепокладанням: з тим, щоб людина була щаслива, створювала цілі для себе і свого оточення. На основі своїх цінностей, підприємець і ухвалює рішення: хтось іде в політику, хтось впроваджує інновації, на які раніше не наважувався, хтось згортає бізнес, хтось розвиває його ще інтенсивніше. Тобто, якщо його цінність повністю полягає в бізнесі, то він буде продовжувати розвивати свою справу. Якщо людина поставила в пріоритет сім'ю, дітей, - можливо, він задумається над тим, щоб виїхати за кордон. Все залежить від його внутрішніх позицій, а не від того, яка ситуація в країні.

Якщо хочете якось вплинути на те, що відбувається навколо, потрібно починати з самого себе. Зараз по тому, як люди себе поводять, можна зрозуміти, чого вони хочуть і як будуть діяти.


Джерелоhttps://ribashotelsgroup.com/blog/voennoe-polozhenie-v-ukraine-kak-reagiruet-biznesНазад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу