Володимир Гнатюк: Pizza Celentano для франчайзі – це завжди чіткі умови і всебічна підтримка

Володимир Гнатюк: Pizza Celentano для франчайзі – це завжди чіткі умови і всебічна підтримка

Володимир Гнатюк: Pizza Celentano для франчайзі – це завжди чіткі умови і всебічна підтримка

08.05.2019

Секретами франшизи мережі піцерій Pizza Celentano, ділиться Володимир Гнатюк, генеральний директор компанії Fast Food Systems.

На прикладі цієї мережі можна вивчати історію франчайзингу в Україні. У 1998 році відвідувачів приймала перша піцерія у Львові. А зараз в портфелі  Fast Food Systems 150 ресторанів Pizza Celentano, «Картопляна Хата» та «ЯПІ» по всій Україні. Чому змінилися формати закладів і в якій країн відкриватимуться нові ресторани – в інтерв’ю Володимира Гнатюка.

vladimir-gnatjuk-chelentano_47092_p0.jpg

З чого починалася мережа ресторанів Pizza Celentano?

У 1998 рік, наш засновник, відомий львівський ресторатор Марк Зархін, разом із шістьма партнерами відкрив у Львові піцерію на вулиці Князя Романа. Вона була невеликою – на 16 місць, але до закладу весь час стояла черга. І стояла вона рівно рік, поки не відкрили новий заклад. Що цікаво, у другу піцерію також була черга.

Забігаючи наперед, зазначу, що зараз Pizza Celentano має 23 ресторани у Львові,  де 800 тисяч населення. З них лише 5 - власні, а найуспішніший – на площі Ринок і в нього протягом 5 років стоять черги.

Марк почав створювати мережу закладів – до цього моменту системного підходу, коли  будують і розвивають не один ресторан, а декілька, в цьому бізнесі не було.

Точкою відліку для розвитку по франчайзинговій моделі можна назвати 2001 рік. До нас звернувся знайомий знайомого з Хмельницького і сказав, що хоче відкрити таку саму піцерію. Ми тоді навіть не розуміли, в що це може перерости, й домовились, що він буде платити певну суму за право відкрити Pizza Celentano в своєму місті.

Через відсутність ресурсів власники не могли відкрити ресторани по всій країні й цей підхід, коли за кошти зовнішніх інвесторів ми можемо нести в інші міста свої цінності – дуже нам підійшов і вистрелив всюди.

За 15 років активного розвитку ми відкрили 220 ресторанів в 65 містах  України. Це цифра піку до 2014 року, а потім були втрати через анексію Криму та конфлікт на Східній Україні. Проте, зараз ми все ще одні з найбільших, з мережею в 150 закладів.

Як вдалося стати одним з лідерів?

Як би пафосно це не звучало, Pizza Celentano несла культуру їжі поза домом. Наші перші ресторани дивували дизайном – незвичні зелені стіни та оригінальні та яскраві картини. А тоді ресторани називалися «Фестивальний», «Ювілейний» або «Чебуречна» та виглядали так: білі скатертини, золоті штори.

slide.jpg

Ми себе ще асоціюємо з кавою і в кожному ресторані з’явилася кавомашина. А тепер уявіть на початку 2000-х кавомашину в ресторані в райцентрі. Покупці франшизи крутили носом, мовляв,  навіщо нам цей дорогий агрегат, в нас є чайник, вода в крані й люди хочуть каву 3 в 1, а не еспрессо.

Але засновники не йшли на компроміс і долучилися до формування  кавової культури в Україні. Ми завезли перші машини, перші обсмажували зерно та відправляли перших баристів вчитися в Італію.

До речі про рекорди. В 2014 році ми відкривали перший повномасштабний ресторан у Львові на площі Ринок та привезли з Італії тренера по піца-фристайлу (розтягуванню тіста в повітрі). В Україні ніхто цього не робив. Вже в 2018 році відправили свою команду на чемпіонат в Італію, де здобули шосте місце в одній з категорій.

Зараз ресторани знову переживають редизайн, змінилися формати, з’явилися повноцінні ресторани, втілено ідею з фаст-фудом, оновили доставку.

59483761_853752871639201_6705117945388859392_n.jpg

Які помилки були допущені при розвитку франчайзингової моделі?

Коли в 2001 році починався франчайзинг в Україні, ми тільки те й робили, що помилки. Ми їх виправляли й інші франчайзі вже відкривали кращі ресторани, а треті – ще кращі й так доросли до нинішніх показників.

Франчайзинг ми вигадували на ходу, їздили за кордон, вивчали стандарти McDonald's та Pizza Hut. Франчайзинг – це система, яка працює. І світові монстри довели: дотримуючись стандартів, можна відкрити бізнес в будь-якій країні світу. Тому,  можу з гордістю сказати: Pizza Celentano для франчайзі – це завжди чіткі умови і всебічна підтримка.

Як змінився ваш франчайзі з 2001 року?

На початку 2000-х таким бізнесом цікавилися колишні військові, чиновники, які заробили деінде, але не в ресторанному бізнесі. Це були люди з іншими цінностями – вони хотіли, в першу чергу, повернення інвестицій. Зараз, все більше приходить молодь. Вони більш активні та гнучкі й, ставши на граблі власного бізнесу, розуміють, як знайти дешеві продукти, домовитись про знижку з постачальником, експерементують з різними інструменти маркетингу.

З такими людьми простіше працювати, ми сповідуємо спільні цінності. Зараз не можна примножити прибуток без спілкування з гостями, просування в соцмережах, мотивації персоналу. Час, коли повісив вивіску й всі стали в чергу – минув. Клієнти хочуть, щоб їх дивували.

Ми щороку робимо підсумкові  конференції і я бачу, як молодь запалює франчайзі старшого покоління.

До речі, звідки гроші у молоді?

В основному дають батьки, плюс власні заощадження. Але точно не від банку. Ресторан працює з рентабельністю в середньому  18-20%. Але коли ти береш кредит під 18% – це не про бізнес.

Чому закриваються ресторани франчайзі?

Як правило через проблеми з приміщенням. У нас був ресторан, який входив у топ-3 по реалізації. Він припинив роботу, оскільки власник приміщення не продовжив договір оренди та відкрив свій власний ресторан на «прибитому місці». Після цього наш франчайзі вже рік шукає нове приміщення.

Інша проблема – часто наші потенційні франчайзі не можуть знайти приміщення, яке б не конкурувало з нашим вже існуючим рестораном. Головне для франчайзера – репутація і ми не можемо дозволити, щоб наші заклади конкурували між собою.

Зараз ви пропонуєте франшизу в двох форматах ресторану Celentano Ristorante та формат Slice&Coffee, чим було викликано розширення лінійки?

Для франчайзера важливо мати декілька форматів, щоб пропонувати франчайзі гнучкі умови співпраці.

Ми увійшли у формат повноцінного ресторану, відкривши Celentano Ristorante. Зараз працюють заклади цього формату у багатьох містах України.  

Другий формат to go – Celentano Slice&Coffee – демократичне міське кафе, де продається піца, сендвічі, салати та натуральні лимонади. Цей заклад можна розмістити в приміщеннях від 45 метрів. Зауважу: якість піци тут лишилася така ж, як у форматі Celentano Ristorante, і в цьому наша перевага. Інвестиції тут – від $30 тис (паушальний внесок –$8 тис).

1288158.jpg

Що дала франшиза материнській компанії?

Успіх та можливість ділитися досвідом. Ми даємо франчайзі маркетинг, навчання, знижки від постачальників, мотиваційні програми для працівників франчайзингових ресторанів: найкращі отримують можливість відпочивати за кордоном та грошові премії.

Які у вас плани?

Ми проводимо редизайн «Картопляної хати» і оновлений проект випустимо вже в цьому році. Логічний розвиток франчайзингу – вийти на зарубіжні ринки, зокрема в Польшу, де вже є інші ресторани засновників. Наразі два інвестори шукають приміщення для запуску Pizza Celentano.

Також з 2018 року  розвиваємо доставку. Це дуже складний  і цікавий процес, адже люди все більше замовляють їжу з собою, додому, по телефону, через інтернет – як завгодно. Тому ми зараз рухаємося в цьому напрямку.

Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу