Walmart: шлях до найбільшої роздрібної мережі у світі

Walmart: шлях до найбільшої роздрібної мережі у світі

Walmart: шлях до найбільшої роздрібної мережі у світі

Walmart: шлях до найбільшої роздрібної мережі у світі

20.06.2017

Буває, чекаєш на знак від Всесвіту, щоб почати зміни в житті. А буває нічого не чекаєш і в один момент почувши чиюсь історію або прочитавши мотивуючу статтю, зміни в житті починаються самі собою. Сьогодні до вашої уваги пропонуємо історію всесвітньо відомого бренду - Walmart. Те, який шлях пройшов Сем Уолтон, засновник Walmart, до формування найбільшої в світі роздрібної мережі - надихає. Можливо, саме ця стаття – це той знак, який вам потрібен. :)

Сем Уолтон народився у звичайній селянській родині. З дитинства він вирізнявся активністю і бажанням добитися успіху у всіх справах, за які брався. Уолтон був лідером серед своїх однокласників і одним з кращих учнів школи.   

На останньому курсі університету Сем зацікавився бізнесом, а зокрема роздрібною торгівлею. Продавати Уолтон вмів ще з підліткового віку. Під час Великої депресії, коли його батьки переживали не найкращі часи, хлопчик налагодив власний міні-бізнес, зайнявшись поширенням газет. Для того, щоб робити більше, він навіть наймав помічників і в підсумку заробляв близько 5 тисяч доларів на рік, що було солідною сумою для тих часів.   

У 1942 році майбутній підприємець був покликаний в армію, але так і не став бойовим офіцером -замість цього він займався, за власними словами, нудними речами на кшталт контролю безпеки промислових підприємств. Під час служби Сем мав можливість вивчати роботу роздрібних мереж і основи управління магазином. Літературу він брав у бібліотеці, а також купував в книжкових крамницях.   

Після демобілізації в кінці 1940-х Сем Уолтон орендував за договором франчайзингу Універсальний магазин Бена Франкліна в Ньюпорті, штат Арканзас. Як і будь-який роздрібний торговець, він завжди шукав вигідні пропозиції від постачальників. Уолтон розумів, що може домогтися більшого успіху, підвищуючи прибуток за рахунок більшого обсягу продажів. Це розуміння стане наріжним каменем бізнес-стратегії Сема, коли він заснував компанію Walmart в 1962 році. 

Прагнення до низьких цін було природною метою для Уолтона. І хоча він і вважався найбагатшою людиною в Сполучених Штатах в 1980-х, він ніколи не давав і 5 доларів на чай місцевим перукарям. Зниження витрат було для нього свого роду одержимістю, і Сем прагнув заощадити не тільки на своїх особистих витратах, але навіть і на менеджерах. Відправляючи співробітників у відрядження, він купував їм виключно квитки на автобус, а готельні номери завжди бронював загальні. Навіть чашка кави в офісі коштувала 10 центів.   

Уолтон зрозумів, що одним з основних вимог для зниження витрат є відсутність заробітної плати. Як він написав у своїй автобіографії в 1992 році, в роздрібному бізнесі заробітна плата є одним з найбільш важливих частин витрат, з якою необхідно боротися, щоб підтримувати потрібний рівень прибутку. Саме тому він завжди боровся з профспілками і майже завжди успішно.   

Саме здатність підприємця тримати його персонал щасливим допомогла йому в 1985 році на тлі занепокоєння з приводу торгового дефіциту і скорочення робочих місць в Америці. Сем почав свою кампанію «Зроблено в Америці» з купівлі продукції американського виробництва. У 1971 році він ввів план, який дозволяв співробітникам отримувати певний відсоток від їхньої заробітної плати на покупку субсидованих акцій Walmart.   

Не менш важливим була для Уолтона і здатність співробітників вміти продати товар. Працівників навчали мистецтву продавця-консультанта. Він вчив своїх менеджерів, що всякий раз, коли до них підходить клієнт, вони повинні дивитися йому в очі, вітати і поцікавитися, чи не можуть вони чим допомогти.   

Він стимулював співробітників тим, що говорив про підвищення лідерських якостей завдяки спілкуванню і відповідно кар'єрного росту. Кожна людина мала можливість піднятися з посади звичайного продавця до менеджера відділу, магазину чи навіть регіонального менеджера.
Він навіть ввів символічну клятву. Всі співробітники при прийомі на роботу піднімали свою праву руку і говорили: «З цього дня я урочисто обіцяю і заявляю, що до кожного клієнта, який наблизиться до мене менш ніж на три метри, я буду посміхатися, дивитися в очі і вітати його». Як відомо, людський фактор є одним з головних принципів продажу.   

Звичайно, успіх Walmart лежить в більш, ніж просто харизмі та економності. Технології управління, які використовуються в цій компанії, допомогли їй випередити своїх конкурентів. Уже в 1970-х роках Walmart використовувала комп'ютери, щоб налагодити постійний зв'язок і облік між магазинами і складами. Якраз в той час почався активний розвиток комп'ютерної техніки, чому сприяла корпорація Apple і інші компанії.   

Дані про продажі дозволили Walmart відстежувати ті чи інші предмети і скоротити прорахунки і помилки в запасах. Протягом усієї своєї кар'єри Уолтон робитиме акцент на інноваціях такого роду, що зробить Walmart послідовним лідером в плані ефективності праці і розвитку.

Walmart почала змінюватися після смерті Уолтона. Це було саме так, як в той період, коли компанія тільки розвивала свій бізнес. Нові лідери Walmart взяли близько до серця один з елементів бізнес-філософії засновника - важливість скорочення витрат, але вони не змогли реалізувати її, ігноруючи важливість прийняття рішень і рядовими співробітниками, які повинні були, за словами Сема, відчувати себе так, як ніби від них залежить подальша доля компанії. Цим кроком керівництво відразу ж поставило себе в невигідне становище. Але все ж компанія розвивається і надалі.

Джерело http://coolbusinessideas.info/istoriya-uspexa-walmart/ 

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу