Як купити франшизу і не втратити гроші. Чек-лист для франчайзі від експерта Franchise Group – Людмили Мельник

Як купити франшизу і не втратити гроші. Чек-лист для франчайзі від експерта Franchise Group – Людмили Мельник

Як купити франшизу і не втратити гроші. Чек-лист для франчайзі від експерта Franchise Group – Людмили Мельник

10.06.2019
Out of ideas_ Check out our roundup of the best Valentine's gifts at reallygreatsite.com., копия, копия (1).png

Перш за все, давайте розберемося зрозумілою мовою, що саме ви купуєте, а франчайзер продає під поняттям «франшиза».

Вибираючи шлях франчайзинга в бізнесі, ви купуєте досвід і мінімізацію ризиків. Звідси короткий чек-лист на вибір бізнесу перш, ніж вкласти гроші:

Мінімум два роки безперервної роботи власних об'єктів франчайзера. Бувають винятки, але тут кожна зі сторін повинна розуміти на березі, що вчитися партнери будуть разом. І за помилки платити –теж разом.
Якщо ж ви не готові лоскотати собі нерви власними банківськими реквізитами – шукайте досвідченого франчайзера.

Пакет підтримки. Купуючи франшизу, зверніть увагу на те, що конкретно ви отримуєте, крім імені бренду. У нормі вам повинні надати прописані стандарти ведення бізнесу у вигляді чітких прикладних рекомендацій, фінансовий прогноз на кілька років, договір з детальним описом прав та обов'язків сторін під час здійснення підприємницької діяльності (від 40 сторінок), підтримку до, а головне, після відкриття франчайзингового об'єкта. Далі – залежно від виду франчайзингу – вам можуть надавати поставку продукції, список рекомендованих постачальників і спец.ціни, навчання, підтримку з управління замовленням і/або залишками, розроблені та апробовані методики, управління маркетинговою активністю і продажами ітд.

Де вигода франчайзера? На чому він заробляє після продажу франшизи? Іншими словами, чому для вашого партнера важливий успіх вашого бізнесу, і чим він ризикує в разі вашого провалу. Наприклад, для брендів Coffeelat, Mr.Grill або «Сімейна пекарня» кожен франчайзі – це точка збуту, так як основна частина продукції виробляється самим франчайзером.

Чи зростає мережа і коли було останнє відкриття об'єкта. Це одна з найпоширеніших помилок – дивитися тільки на ринок. Але успіх будь-якого бізнесу – енергія його власника. Якщо навіть велика мережа раптом припиняє зростання і масово закривається або просто завмерла –візьміть паузу і придивіться. Можливо, згортається або ніша, або франчайзер. Після запуску об'єкта, до речі, теж дивіться. Так буде ясно, в який момент вам варто вийти з гри без серйозних фінансових втрат.

Вибирайте справу до душі і займайтеся нею самостійно. Хоча б до виходу на планові фінансові показники. Жоден бізнес не може працювати сам по собі з першого дня, і якщо це не повна роботизація, не розраховуйте на те, що зможете управляти, умовно, кав'ярнею в обідню перерву. У кожній справі мільйон деталей і поки ви їх не проживете, персонал в тій же умовної кав'ярні буде до обіду курити на сходах під дверима, в торговому залі – запах оцту або брудної ганчірки. При цьому вас будуть переконувати, що порожня каса – це просто місце невдале.

Найголовніше: вам повинно бути комфортно працювати разом. Левова частка закритих об'єктів пов'язана з неправильно вибраним партнером. Дивіться, питайте, вибирайте. І прибуткових вам проектів.
Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise
Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу