Як розвивалась найбільша в Європі роздрібна мережа одягу - H&M

Як розвивалась найбільша в Європі роздрібна мережа одягу - H&M

Як розвивалась найбільша в Європі роздрібна мережа одягу - H&M

Як розвивалась найбільша в Європі роздрібна мережа одягу - H&M

25.07.2017

На сьогоднійшній день H&M - найбільша в Європі роздрібна мережа одягу. Продукцію компанії створюють власні дизайнери, крім того бренд залучає до співпраці відомих модельєрів. 

Батьком компанії є швед Ерлінг Перссон, який народився в 1917 році. Відомо, що до війни він займався торгівлею на батьківщині, а потім переїхав в США, де пригледів ідею демократичних магазинів, які продавали одяг за доступною ціною. Перссон вирішив реалізувати цю концепцію в Швеції. 

У 1947 році в Вестеросі Перссон відкрив магазин Hennes (в перекладі означає «її»). У ньому продавався лише жіночий одяг. Справи магазину йшли нормально, але спочатку на рівних конкурувати з універмагами він не міг.
Перссон свідомо працював тільки на жіночу аудиторію. У його магазину було відразу кілька переваг - оригінальне виробництво, якість і приваблива вартість. 

В результаті Hennes перетворився в цілу мережу. У 1952 році Перссон відкрив перший магазин в Стокгольмі. У 1964 році компанія вийшла на норвезький ринок, а в 1969 році - на датський. 

Одна з найважливіших в історії компанії подій сталася в 1968 році, коли Перссон купив бренд одягу для мисливців Mauritz Widforss. Засновник рітейлера Мауріц Відфорс увійшов до складу акціонерів компанії Перссона, яка після операції змінила назву на Hennes & Mauritz. Потім компанія вперше презентувала одяг для чоловіків і дітей. 

У 1970-х компанія купила ще кілька активів в Швеції і вийшла на Стокгольмську біржу. Втім, сім'я Перссона залишила собі левову частку акцій. Першою моделлю в рекламній кампанії бренду стала зірка групи ABBA Анні-Фрід Лінгстад. А в 1974 році назва компанії була скорочена до звичного H&M

Стефан Перссон вивів компанію на глобальний рівень. У 70-ті роки H&M активно розширювала мережу і асортимент. У 1972 році в компанії почав працювати син Ерлінг Перссона Стефан. Він став ініціатором глобальної експансії. 

Спочатку Стефан відкрив магазин в Лондоні, успішно скориставшись галасом навколо перемоги групи ABBA на Євробаченні-+1974. Завдяки Анні-Фрід Лінгстад ​​в якості особи бренду H&M викликав величезний інтерес серед британців. 

Далі компанія вийшла на швейцарський і німецький ринки. Після успіхів Стефана батько вирішив в 1982 році передати йому владу в компанії. Саме Перссон-молодший впровадив відому концепцію «мода і якість за кращою ціною». 

Компанія переважно розширювалася за рахунок роботи під ключовим брендом. Перссон ніколи не кидав гроші на вітер, але на рекламу коштів не шкодував. Стефан зробив ставку на рекламу на білбордах із залучення до рекламних кампаній відомих моделей і акторів. 

В цей же час був представлений бренд для повних жінок Big is Beautiful (BiB). Компанія виходила на нові ринки - в Бельгії, Австрії та Люксембурзі. Якщо на початку 90-х років головним ринком для H&M залишалася Швеція, то в 1994 році пальму першості перехопила Німеччина. 

У другій половині 90-х компанія відкривала по 60 магазинів в рік. У 1997 році вона з'явилася в Фінляндії, в 1998-му - у Франції. Складніше було з завоюванням італійського та іспанського ринків, де були свої сильні гравці - Benetton і Zara. Стати лідером шведський бренд там так і не зміг. 

У 1998 році Стефан Перссон покинув пост головного виконавчого директора, але зберіг посаду голови. На його місце прийшов Фабіан Манссон.  Але саме Стефан став тією людиною, хто перетворив локальний бренд на впливового глобального гравця. Завдяки його ініціативі H&M розпочала співпрацю з зірками. 

На сьогоднішній день, бренд H&M входить в сотню найбільш дорогих світових брендів. У 2009 році він займав 21 місце в списку Interbrands і був оцінений в 15 мільярдів доларів США. Про повну назву компанії згадують украй рідко. 

На сьогоднішній день магазини H&M (в тому числі і на франчайзинговій основі) зустрічаються практично у всьому світі - їх кількість обчислюється вже тисячами і продовжує збільшуватися. 


Джерело http://hyser.com.ua/business_and_finance/istoriya-uspeha-kultovogo-brenda-odezhdy-h-m-195759

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу