Як за допомогою стандартизації Burger King вдалося побудувати одну з найбільших франчайзингових мереж світу

Як за допомогою стандартизації Burger King вдалося побудувати одну з найбільших франчайзингових мереж світу

Як за допомогою стандартизації Burger King вдалося побудувати одну з найбільших франчайзингових мереж світу

Як за допомогою стандартизації Burger King вдалося побудувати одну з найбільших франчайзингових мереж світу

11.07.2017

Burger King є другою за величиною мережею фастфуд-ресторанів, що поступається за розмахом тільки McDonald's. Ресторани Burger King працюють у всіх 50 штатах США, і ще в 56 державах по всьому світу.

Як все починалося?

Перший ресторан Burger King спочатку називався Insta Burger King, був відкритий 4 грудня 1954 року в передмісті Майамі Джеймсом Макламором і Девідом Еджертон. Макламор, відвідавши ресторан мережі McDonald's, яка на той момент належала Діку і Макові Макдоналд в Сан-Бернардіно, ознайомився з виробництвом гамбургерів, методом виготовлення, обладнанням і вирішив створити свій власний варіант цієї системи фаст фуд.

А в 1957 році Burger King розширює своє меню, випускаючи легендарний нині гамбургер під назвою Whopper – такий собі аналог Big Mac з McDonald's.

До 1959 року МакЛамор і Едгертон зрозуміли, що готові розширювати свій бізнес за межі Флориди. Найкращою моделлю вони визначили франчайзинг, який в той час був найбільш ефективним інструментом для розширення бізнесу, серед різних кафе і ресторанів. МакЛамор і Едгертон стали продавати права на відкриття ресторанів під маркою Burger King відразу ж для досить великих територій.

У 1959 році число ресторанів Burger King зросло до п'яти в Майамі і передмістях. До 1960 року Макламором і Еджертон вирішили розширити мережу ресторанів швидкого харчування Burger King на національному рівні з використанням системи франчайзингу, так як це був найбільш популярний метод для розширення мережі з мінімальними капіталовкладеннями. У той же час вони реєструють Burger King corp. і починають продавати франшизи приватним власникам в США.

Burger King орієнтувалася на серйозних інвесторів, здатних потягнути великі території. І в 1967 році Едгертон і МакЛамор вирішили продати 274 закладів мережі Burger King компанії Pillsbury.

В кінці 60-х років франчайзингова мережа ресторанів Burger King дала тріщину. Вся справа в тому, що Едгертон і МакЛамор не подбали про те, щоб організувати грамотну перевірку франчайзі на відповідність вимогам всієї мережі. Це призвело до того, що різні ресторани Burger King надавали різну якість обслуговування клієнтів. Аж до деяких відмінностей в асортименті ресторанів. Це був серйозний недолік для мережі ресторанів, яка запевняла в своєму рекламному зверненні людей в тому, що в будь-якому з ресторанів мережі вони можуть отримати однаковий рівень обслуговування.

Через якийсь час в компанію перейшов талановитий управлінець Дональд Сміт з McDonald's. Треба сказати, що на той час McDonald's розвивався набагато стрімкіше, ніж новий роботодавець Сміта. Але Burger King зумів зацікавити менеджера тим, що надав йому повну свободу дій. З цього моменту Burger King починає більш строго працювати зі своїми франчайзі, роблячи акцент на повсюдній стандартизації. При Сміті мережа Burger King почала розширюватися і за межі США. За перші десять років мережа Burger King з'явилася в 30 зарубіжних країнах.

У 1974 році Burger King починає впроваджувати у всіх своїх ресторанах нову систему швидкісного обслуговування. В цей же час вводиться обов'язкова дводенна перевірка кожного франчайзі, яка здійснюється раз на рік. Це не рахуючи ряду незапланованих перевірок, які можуть пройти таємно в будь-який час.

У червні 1980 року Сміт покинув Burger King, щоб підняти нову мережу ресторанів швидкого харчування - Pizza Hut. І в 1989 році компанія Grand Met придбала Pillsbury разом з мережею фастфуд ресторанів Burger King за 5,7 мільярда доларів. Звичайно, Grand Met отримала компанію з великою кількістю проблем, але всі вони були вирішувані. А за ними слідувало 5,5 тисячі ресторанів в 50 державах світу.

Уже в 2010 році Burger King була другою за величиною мережею закусочних після McDonald's: більше 12 тисяч ресторанів в 73 країнах світу працювало під вивіскою Burger King, а капіталізація компанії склала 2,2 мільярда доларів

З 2012 року капіталізація компанії зросла вдвічі - до 9,4 мільярда доларів. Продажі Burger King виросли на 2% за перший квартал цього року, в той час як McDonald's збільшив продажі всього на 0,5%.

Джерело http://www.the-village.ru/village/business/management/161079-profayl-burger-king

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу