Анастасія Баранова, CEO «ПивоБанк»: секрети продажу крафтового пива і франшизи

Анастасія Баранова, CEO «ПивоБанк»: секрети продажу крафтового пива і франшизи

Анастасія Баранова, CEO «ПивоБанк»: секрети продажу крафтового пива і франшизи

23.05.2019

Анастасія Баранова, CEO «ПивоБанк» розповіла, чому в кожній точці з продажу пива повинна бути холодильна кімната, як продати покупцеві не пиво, а емоцію і яку допомогу отримає франчайзі на всіх стадіях запуску магазину.

1.jpg

Торгівля розливним пивом – прибутковий бізнес, про що свідчить зростання кількості магазинів по всій країні. Сегмент крафтового пива за станом на кінець 2017 року займав 1,7% ринку, але за останній час кількість крафтових пивоварень збільшилася на 35%, що дає експертам право говорити про крафтову революцію.

Популярний формат – відкриття пивного магазину крафтового пива по франшизі. Як правило, франчайзі приймають рішення про співпрацю, проаналізувавши термін роботи компанії на ринку, фінансові умови, допомогу в підборі персоналу та обладнанні приміщень, асортимент і найголовніше –налагоджені канали поставок за привабливими цінами.

Усім цим умовам відповідає «ПивоБанк» – законодавець моди на ринку крафтового пива в Харкові. Плюси їх франшизи: відоме ім'я, великий досвід роботи, порівняно недорогий «вхід» в бізнес.

За шість років компанія відкрила 66 магазинів в першій столиці і готується до всеукраїнської експансії.

photo5247251748882591131.jpg

- Розкажіть, як був створений «ПивоБанк»?

- Українці люблять пиво і в нашій країні є все необхідне, щоб виробляти цей продукт.

У 2012 році була побудована крафтова пивоварня Red Cat Brewery в Дергачах і відразу було вирішено створити амбасадора бренду «ПивоБанк» – магазини, які будуть дбайливо доносити філософію продукту до кінцевого споживача.

Типова картина українського пивного магазину, коли нібито крафтове пиво стоїть під барною стійкою. Напій хорошої якості псується в магазині через неправильне зберігання.

Всі наші магазини обладнані холодильними кімнатами, де підтримується температура в 4-6 градусів.

Перший магазин ми відкрили у вересні 2012-го, зараз ми є лідерами в Харкові і області, де успішно працює 66 магазинів.

У 2014 році ми відкрили пивоварню-ресторан на центральній вулиці міста, як продовження історії продажу якісного пива, яке зберігається в ідеальних умовах.

- Скільки сортів пива зараз продаєте?

- Коли ми починали, покупець знав два сорти пива: темне і світле, а культура споживання не була на такому високому рівні.

Я пишаюся нашими досягненнями: у 2012 році було 10 кранів в магазинах, зараз – 18. Ми розширили лінійку пива, сидрів і жіночої групи (різні коктейлі, вино), а також постійно перебуваємо в пошуках найсмачнішого і якісного для наших гостей.

Спочатку ми пропонували три сорти пива від пивоварні, але в процесі продажу цікавилися у покупців: вам смачно? не гірчить? не надто солодко?

Завдяки цьому зворотному зв'язку запустили лімітовані сорти пива. Зараз ми виробляємо два лімітованих сорти в місяць, а це 24-26 сортів на рік. Це дуже круто і показує колосальну роботу пивоварів, які розвиваються, зростають і пропонують нові смаки.

photo5247251748882591123.jpg

- Який сорт пива найбільше продається?

- Класичний чеський лагер «Прага». Якщо не знають, яке пиво купити – беруть «Прагу». Часто клієнти купують пару літрів «Праги» і до них – літр чогось іншого «на десерт». Ще зазначу сорт темного пива «Дублін», який отримав золоту медаль на Міжнародному форумі пивоварів і рестораторів.

- Які цілі ви ставите перед собою, масштабуючи бізнес по франшизі?

- «ПивоБанк» існує на ринку майже сім років. За цей час ми довели життєздатність виробленої бізнес-концепції, в рази збільшили бізнес, переконалися, що наші ключові продукти – затребувані і з хорошою репутацією. Приєднання до нашої команди дозволить майбутнім бізнес-партнерам подолати наш шестирічний рубіж в короткі терміни і продовжити працювати з високим прибутком.

У нас був досвід відкриття магазинів в Києві, але роздріб складно масштабувати і не втратити в якості. Якщо партнер буде не нам заробляти гроші, а для себе – він слідує всім рекомендаціям.

- Як ви готуєтеся до виходу на столичний ринок?

- Клієнти стають все більш вимогливими. Ми розробляємо концепцію ребрендингу, що передбачає два формати: класичний «ПивоБанк» і магазини завтрашнього дня.

- Хто ваш потенційний франчайзі?

- Лідер, чесний, сумлінний та відкритий. Ми беремо його в сім'ю, а він повинен розділяти наші цінності. Вибрати партнера – це як вийти вдало заміж.

Підприємець повинен мати засоби для інвестування – близько 20 тисяч доларів, з яких 5 тисяч доларів – паушальний внесок, а ще 12-14 – на відкриття, в залежності від стану і метражу приміщення. Оптимальна площа для відкриття «ПивоБанк» – 40-50 метрів.

Ще один важливий критерій – платоспроможність без кредитних коштів, готовність слідувати стандартам і працьовитість.

2.jpg

- Як ви утримуєте покупця?

- Ми любимо свого гостя. Знаємо не тільки, яке пиво він вважає найкращим і з якими снеками, а й знаємо, як звуть його собаку, які смакові переваги у його дружини, і які карамельки більше люблять його діти.

Наша дисконтна система включає чотири останні цифри телефону. І це справляє вау-ефект, коли заходить покупець, а продавці напам'ять називають ці 4 цифри. Гості бачать: вони особливі, їх чекають, порадять новинку і вчасно сповістять про акцію.

- Які тенденції характерні для українського ринку пива?

- У сегменті пляшкового пива і мас-маркету вже кілька років йде спад. Навпаки, за останній час кількість крафтових пивоварень збільшилося на 35%. Покупець любить експериментувати і готовий платити за якісний продукт. Культура споживання крафтового пива зростає і сегмент має величезний потенціал для розвитку.

Покупці стали більш вимогливими, вони добре розбираються в базових поняттях: щільності, гіркоти і т.д. Наше завдання – продавати не пиво, а емоцію, що співзвучно нашому гаслу: «ПивоБанк – це депозит в твій прекрасний вечір».Франшиза «ПивоБанк»: https://is.gd/SLWgtQ

Більше на нашому Telegram-каналі: https://t.me/Profranchise

Назад

Бажаєте отримувати свіжі новини?

Відправте нам свою електронну адресу